Bezsáčkový vysávač

Rowenta RO 8370 EA je zástupcom vozíčkových klasických vysávačov, ktorým sa môžete prejsť po domácnosti dokonale povysávanej pred tým iným moderným tyčovým vysávačom. Prekvapením bude množstvo prachu v zásobníku, o ktorom ste nie len že netušili, ale by ste ani neverili, že sa vo vašom interiéri nachádza. Bohato vybavený bezvreckový vysávač je potom jeden z tých prístrojov, ktoré použijete opakovane a radi už len preto, lebo viete, že fungujú.luxování.jpg
Prvé dojmy: Slušná výbava a nadstavce na všetko
Nepatríme medzi tých, čo považujú nadstavce pribalené k vysávaču medzi výstrelky dizajnérov. Každý má svoj účel a pre dokonalý výsledok má zmysel ich aj používať a nenechávať v škatuli. Rowenta RO 8370 EA má škatuľu poriadnu. Už podľa váhy sa dá vytušiť, že nepôjde o drobca s ktorým povysávate pár miestností a bude horko-ťažko dýchať on aj vy. Prvé vlastnosti, ktoré udreli do oči boli:
Nízka hlučnosť, informácia na škatuli

  • Farebné variácie, v našom prípade obľúbená červená
  • Bezvreckový (žiadne vrecká / papierové sáčky), čiže zásobník
  • Teleskopická tyč
  • Pestrý výber príslušenstva aj náhradný penový filter
  • Pevné robustné telo

Z tých základných vlastností, ktoré udreli do očí ako prvé a týkali sa tela hlavnej motorovej časti, je možné priblížiť o niečo viac aj konštrukciu. Plastové telo má dve hlavné veľké pogumované kolieska. Po bokoch sú dve tlačidlá, vysávačová klasika. Jedno na natiahnutie káblu, druhé na zapínanie a vypínanie. Otvor pre vloženie hadice je tvarovaný, takže iná hadica doň nevojde. Tá, ktorá je súčasťou balenia sa sem vsúva na počudovanie aj opakovane veľmi ľahko. Tvarovaná spona zaklapne sama bez nutnosti hľadať spôsob, ako ju zapojiť.
V balení je viacero nadstavcov. Všetky z nich si robia dobre svoju prácu a ťažko ich výsledky dosiahnete s iným v rovnakom čase.

  • Kefový rotačný na koberce,
  • koncovka s tvrdými rovnými kefkami určená na klzké podlahy ako laminát, či dlaždice,
  • kefový malý určený na úzke miesta,
  • nadstavec na vysávanie čalúnenia, textilu a postelí,
  • ale tiež nadstavec na úzke priestory.vysávání.jpg

Konštrukcia a práca s vysávačom

Každý z nadstavcov má poistné tlačidlo, ktorého stlačením je možné hlavicu (alebo ak chcete nadstavec) vybrať. Ak nahradzujete týmto vysávačom niečo staršie bez podobných sponiek, bude sa to zdať ako zbytočnosť, avšak vzhľadom na to, že pri prenášaní vysávača nič s hlukom nespadne, nevypadáva a všetko drží na svojom mieste… buďme radi, že to tam je. Telo má pevnú, nikde nevŕzgavejúcu konštrukciu, pevnú rúčku na vrchu, za ktorú ho chytíte a viete prenášať.