Sme v popredí revolúcie LED osvetlenia. Technológia LED je vynikajúcou alternatívou pre domáce aj komerčné osvetlenie, pretože je o viac ako 90 % energeticky účinnejšia ako halogén a vydrží až 50-krát dlhšie ako žiarovka. Svetelná dióda (LED) alebo žiarovka je elektrické svetlo, ktoré vyžaruje svetlo (LED). LED žiarovky Ledprodukt sú oveľa energeticky účinnejšie ako klasické žiarovky a môžu prekonať väčšinu žiariviek. Účinnosť 200 lúmenov na watt (Lm/W) dosahujú najúčinnejšie komerčne dostupné LED žiarovky. V porovnaní s klasickými žiarovkami majú komerčné LED žiarovky oveľa dlhšiu životnosť. Typicky majú LED lampy životnosť 25 000 hodín – to je viac ako 22 rokov, ak sa používajú 3 hodiny denne.

LED2

Navyše bez vlákna sú LED žiarovky robustnejšie. To vám umožní ušetriť peniaze na výmenu lámp a údržbu budovy. Bežné žiarovky vydržia približne 1 000 – 2 000 hodín (1 – 2 roky). Náklady na LED za posledných pár rokov klesli, čo viedlo k podstatnému skráteniu doby návratnosti na niekoľko mesiacov pre väčšinu lámp. Aby bol obvod kompatibilný so stmievačmi svetla určenými pre žiarovky, môže vyžadovať ďalšie charakteristiky. V závislosti od technológie použitej vo svietidlách, priebeh prúdu zvyčajne obsahuje určité skreslenie. Na dosiahnutie plného jasu LED diód nie je potrebný žiadny čas (vopred) zahrievania. Na rozdiel od žiariviek časté zapínanie a vypínanie neznižuje životnosť žiarovky. Niektoré LED svetlá je možné použiť na výmenu žiaroviek alebo žiariviek. V LED svetlách je možné použiť viacero balíkov LED na zvýšenie rozptylu svetla, rozptylu tepla a celkových nákladov.

LED

Svetelný výkon v lúmenoch, spotreba energie vo wattoch, farebná teplota v Kelvinoch alebo popis farieb ako „teplá biela“, „studená biela“ alebo „denné svetlo“, rozsah prevádzkových teplôt a niekedy ekvivalentný výkon všetky žiarovky s rovnakým výkonom v lúmenoch sú zahrnuté (väčšinou) v texte na balení LED svietidiel. Úsporné LED žiarovky ponúkame s farbou svetla teplá (3000K), neutrálna (4000K) alebo studená biela (6000K), podľa vašej potreby. Sortiment LED produktov sa zvyšuje a produkty ako LED pásy, ktoré môžu meniť farbu a jas, uľahčujú vytváranie svetelných efektov takmer kdekoľvek. Existujú dobré dôkazy, ktoré naznačujú, že produkty LED priťahujú menej hmyzu, čo znamená menej údržby a čistenia. LED žiarovky sú podstatne bezpečnejšie ako typické halogénové žiarovky, pretože fungujú oveľa chladnejšie (požiadajte kvalifikovaného elektrikára o požiarne bezpečnostné predpisy vo vašej oblasti). Halogénové žiarovky sú zbytočným spôsobom vykurovania miestnosti. Systém vykurovania alebo klimatizácie bude fungovať efektívnejšie, ak sa použije LED. Svetlá, ktoré bežia chladnejšie, znižujú degradáciu svietidiel, tienidiel a dekorácií, ktoré sa môžu vyskytnúť pri horúcich lampách, čím sa predlžuje životnosť vašich svietidiel.