Na jednej strane je samozrejme výhodou, že s našimi chytrými mobilmi môžeme robiť snímky prakticky vždy, kedy nás to napadne. Takto zaznamenáme aj veci, prostredie a ľudí, ktoré by sme inak nenasnímali v prípade, ak by sme klasický fotoaparát nechali doma a vo vrecku by sme mali starú Motorolu (tak ako pred cca 15- 20 rokmi). Ale vráťme sa späť do reality.

iPhone, príroda

Veľa ľudí má dnes chytré mobily a pamäťové karty zaplnené tými najrôznejšími snímkami, z rôznych miest a z rôznych období. Je ale smutné, že mnohé z týchto spomienok sú vlastne súbory, ktoré len rýchlo preklikneme a vlastne zostávajú zaplavené v mori ostatných digitálnych súborov. Ten, kto zažil klasické vyvolávanie fotografií, určite vidí alebo minimálne cíti ten rozdiel. Pamätá si na ten pocit, keď v ruke držal každú jednu fyzickú fotografiu a opatrne ju lepil do svojho albumu. To sú tie pravé spomienky, ktoré sú zvečnené tak, ako sa patrí!

Dnes je v móde Retro. Lepšie povedané- kombinácia toho, čo bolo kedysi dávno obľúbené a dobré s dnešnými vymoženosťami. Sentimentálna stránka s tou praktickou. A verte tomu, že iné to nie je ani v prípade vyvolania fotiek!

Fotografie upload Fotky za babku vám umožňuje veľmi prehľadne a prakticky „uploadovať“, to jest nahrať vaše najlepšie snímky do systému profesionálneho fotografického štúdia. A dôvod? Už doslova behom pár dní môžu mať tieto nahraná snímky reálnu, čiže fyzickú podobu. A na výber máte niekoľko foriem:

  • Klasické alebo veľkorozmerné fotografie a fotoobrazy

fotenie, budova

Týmto spôsobom vlastne dokážete zhmotniť vaše najlepšie zábery. Súbor na úložisku premeniť na niečo, čo budete môcť chytiť do rúk a čo bude mať fyzickú podobu. Takúto peknú spomienku následne môžete umiestniť na ľubovoľné miesto, kde to uznáte za vhodné. Vyvolaná fotografia alebo fotoobraz môže slúžiť ako spomienka, no samozrejme aj ako originálna dekorácia. V prípade dekorácie by ste si mali dať záležať na výbere tých správnych a najkvalitnejších snímok.