Ak hľadíte na estetickú ako aj komfortnú stránku budovy, bytového alebo rodinného domu, dôležitou súčasťou dokáže byť takisto voľba a umiestnenie vhodných okien a dverí, kedy zohráva podstatnú úlohu ich prevedenie a najmä materiál.
Ak by sme sa mali pozrieť na súčasné trendy z hľadiska dizajnu, dominuje jednoduchosť, no zároveň viditeľná elegancia. Jedným slovom- minimalistický štýl. Z hľadiska okien a dverí sú aktuálne požiadavky prakticky totožné, pričom hlavným faktorom ich vizuálnej ako aj funkčnej, a teda kvalitatívnej stránky je materiál. Múr a otvorené okno dokorán.pngVieme, že v tomto prípade je populárny najmä plast, kedy je hlavným dôvodom najmä nižšia investícia do plastových okien alebo dverí. Ak sa ale radíte k náročnejším zákazníkom a chcete si dať záležať aj na ďalších podstatných parametroch, akými sú pevnosť, odolnosť proti vlámaniu či nepriaznivým poveternostným podmienkam, dlhá životnosť a zabezpečenie proti požiaru, potom je ideálnou voľbouhliník, a to napríklad hlinikové okná LMmont.
Táto forma prevedenia z hliníku sa používa najmä v prípade, ak ste fanúšikom rozmerných skiel, respektíve okien. Veľké presklenia a estetika, to je z vizuálneho hľadiska požadovanou stránkou najmä minimalistických interiérov. A práve tieto dizajnové parametre poskytujú hliníkové systémy.
To je jedným z dôvodov, prečo sa už nenachádzajú len na firemných budovách, ale je ich čoraz častejšie vidieť aj v prípade rodinných či bytových domov, ktoré si však dajú záležať na istej dávke luxusu a elegantnej stránke, ktorú tento materiál rozhodne prináša.Ruka na skle, okno, dážď.jpg

  • Čo je však dôležitejšie, vďaka vlastnostiam hliníku zostáva jeho prevedenie dizajnovo nemenné, respektíve nepoškodené a zachovalé po naozaj dlhý čas.

Nejde len o vonkajšiu stránku prevedenia, ale obohatený bude takisto interiér a napríklad možnosť hľadieť na exteriér cez sklá veľkých rozmerov, čo je len jednou z atraktívnych stránok. Hliníkové profily sú spravidla štíhle, no charakteristické vysokou odolnosťou a nosnosťou.

5/5 - (1 vote)