Prečo je nábytok dôležitý pre váš domov?

Vývoj nábytku od jeho základného využitia až po jeho luxusný význam a krásny dizajn urobil veľký pokrok v dnešnom svete. Nábytok vnáša zmeny do priestoru a prináša funkčnosť. Rozsah, rôznorodosť dizajnov a rôzne typy robia z každého nevýrazného priestoru doslova živý zážitok.

konody

Prinášame vám pohľad na dôležitosť nábytku pri navrhovaní a dizajnovaní domu:

1. Vylepšuje priestor
Neoddeliteľnou súčasťou interiéru domu je určite prítomnosť nábytku. Široká paleta od stoličiek, cez stoly až po postele doslova poskytuje odev vášho domu. Útulnosť a krása sú podčiarknuté umiestnením a rozložením nábytku ako súčasti výzdoby alebo ako úžitkového fondu.

2. Dobré vybavenie
Prítomnosť nábytku v dome z neho robí podstatnú a funkčnú jednotku. Široká škála a ďalšia rozmanitosť každej kategórie nábytku dáva zmysel vášmu domovu a priestory dobre vybavuje a zásobuje. Priestor sa stáva pôsobivým.

3. Komfort v najlepšom prípade
Nábytok vám uľahčí život a zabezpečí teplo v dome. Jeho prítomnosť vám umožní ľahkosť v myslení smerom k užitočnosti a štýlu, teda k pokojnému a pohodovému zážitku ako celku.

4. Účelnosť
Nekonečné možnosti vo výbere nábytku nás nútia viac k tomu, aby sme si vďaka jednotlivým kúskom dopriali viac úžitku a pohodlia. Od stredných stolov až po konferenčné stolíky – ich vlastnosti sú vyzdvihnuté pre ich špecifický účel a užitočnosť. Podobne to platí aj pre stoličky a postele od jedálenských stoličiek, kresiel, kancelárskych stoličiek, pohoviek po poschodové postele, obrovské postele…

5. Vizuál
Nábytok nám poskytuje vyvážený pohľad na celý priestor. Výšky, objemy a tvary nám dávajú víziu a skúsenosti čo sa domu týka.

6. Vyplnenie priestoru
Aj prázdny priestor zrazu získa štruktúru. Holá miestnosť pôsobí nudne a prázdno, ale táto sa dá pekne vyplniť rôznymi kúskami.

pohovka

7. Prúdenie v priestore
Nábytok zaisťuje „flow“ priestoru vďaka jeho umiestneniu z hľadiska usporiadania a úžitkových plôch. Či už je to pohyb okolo zoskupeného a zhromaždeného nábytku alebo individuálne položený nábytok, poskytuje vždy dostatok miesta na sedenie či státie.