Skutočne originálny pocit z jazdy s dávkou slobody a istého dobrodružstva so sebou prináša jazda na motorke, a je prakticky jedno, či vravíme o motorke športovej, crossovej alebo skútri, respektíve týka sa to motoriek všeobecne. Ale predsa len každá z nich ponúka svoje špecifické stránky a každý z nás má v tomto smere možno iné preferencie.Jazdec na motorke Kawasaki
Určite je tak cítiť rozdiel medzi tým, či jazdíme na športovej motorke a ventilujeme adrenalín, či sa slobodne preháňame po prírodnom teréne na endure alebo sme skôr praktický typ a jazdíme po meste na svojim skútri. Podobne ako v prípade áut tak aj pri výbere motorky okrem nákupnej ceny, ale i spotreby sa však oplatí pozerať predovšetkým na svoje osobné preferencie a to, akú jazdu máme v pláne pravidelne praktizovať, čomu následne náš výber prispôsobíme. Skúsme sa preto pozrieť na niektoré typy motoriek a to, aký význam so sebou prinášajú.

  • (Okrem investície do motorky je však nutné myslieť aj na ďalšie prvky, predovšetkým kvalitnú moto-prilbu, ktorá je pre pohodlnú a najmä bezpečnú jazdu neodmysliteľná).

Motorky Supersport ako už názov napovedá, patria do kategórie športových a sú ideálne skôr pre tých, ktorí s jazdou už majú svoje skúsenosti a venujú sa jej trochu hlbšie. Spravidla ide o špičkové a rýchle stroje, ktoré sa neboja vytiahnuť o niečo viac a aj to je dôvod, prečo by sme s nimi zároveň mali spájať vyššiu bezpečnosť, ktorú prezentujú prilby SHARK https://www.eres-racing.sk/prilby-shark/.Motorkár, cross, prírodný terén

  • Zaujímavým kusom sú takisto motorky Sports tourer, ktoré vlastne kombinujú športový variant s tým cestným a sú veľmi pohodlné na dlhšie trasy.

Enduro motorkysú vhodné pre tých, ktorí sa nevyhýbajú prírodnému a náročnejšiemu terénu, avšak so svojim výkonom si pokojne poradia tiež na cestnom teréne.
Skúter je asi najlepšia voľba pre začiatočníkov alebo tých, ktorých teritóriom je mesto a praktická preprava. Aj v kategórii skútre však dokážeme nájsť modely, ktoré to vytiahnu na 150 km/h.

4.7/5 - (3 votes)