Pobyt v Egypte sa vyznačuje krásnymi plážami, špičkovo zariadenými hotelmi a najmä nádherným morom skrývajúcim úchvatné korálové útesy s radou farebných morských živočíchov. Všade je možnosť šnorchlovania a potápania, pri ktorom je možné stretnúť sa aj s takmer vyhynutými druhmi. More je teda bohato obdarené flórou aj faunou, ktoré sú u ľudí často vyhľadávané. Ďalej ako bolo povedané – úroveň hotelov a aj služieb je fantastická. Niektoré hotely vychytali aj tie najmenšie muchy, doladili detaily a zlepšili prístup ako sa aj naučili angličtinu, takže sa s nimi môžete na všetkom v prípade potreby dohodnúť.

pyramidy

Organizujú aj výlety po pamiatkach, pri ktorých sa každému na pár sekúnd zastaví dych. Krásne slnečné počasie vás nabije energiou a morský vzduch upokojí vaše dýchacie cesty. Oddych na pláži so studeným drinkom v ruke je tiež príjemný spôsob relaxácie. Všetko je tam jednoducho zariadené skvostne, no niektorí ľudia si stále nedajú poradiť a bezhlavo bojujú a útočia na bezbranných ľudí obraňujúc sa svojou vierou. Kde je teda v dnešných dňoch bezpečná návšteva ?
Ak ste sa ešte nebavili s nikým z cestovnej kancelárie, je nutné vedieť, že do Egypta vás nikto nesmie nútiť ísť a ani naopak odrádzať. Prácou odborníka v cestovaní nie je presvedčiť zákazníka, ale pomôcť mu pri správnom výbere destinácie a uľahčiť mu tak dlhodobé vyhľadávanie.

egypt

Rozhodnutie nechá len a len na vás. V prvom rade je vo vašom záujme, či chcete naozaj Egypt navštíviť a či ste si vedomí možných následkov spojených s možnými útokmi. Po vašom osobnom súhlase je dôležité vybrať si čo možno najbezpečnejšie mesto, v ktorom vaša dovolenka môže prebiehať v pokoji a bez náznaku terorizmu. Aktuálne odporučenia Ministerstva zahraničných vecí sú najlepším pomocníkom pri hľadaní bezpečnej oblasti. V Egypte ich je málo, a tak sa treba riadiť podľa nich, pretože majú najpresnejšie a hlavne pravdivé informácie ohľadom všetkého, čo sa týka bezpečnosti. Snažia sa tiež o bezpečnosť na letiskách a spomínaných pamiatkach. Výlety spojené s pamiatkami sa podnikajú len prostredníctvom autobusov a všetko je riadne kontrolované, takže tu sa nemáte čoho obávať. Za bezpečné lokality sa považuje Marsa Alam, Hurgada a Sharm el-Sheikh. Medzi totálne nebezpečnú oblasť patrí Sinajský polostrov vyznačujúci sa neustálymi útokmi a nepokojmi. Letovisko v Sharm el-Sheikh je bezpečné aj keď sa nachádza na južnom cípe Sinajského polostrova.

demonstrace

Treba si však dávať pozor na každom mieste v tejto krajine. Medzi ďalšie opatrenia patrí nezdržovať sa vo veľkých zhromaždeniach a riadiť sa pokynmi vašich delegátov. Kúpať sa môžete len na hotelových plážach a zakázané je používať akékoľvek drony a fotiť príslušníkov miestnej polície a vojenských objektov.