História ostrova Skye siaha až do doby dinosaurov. Dinosaurie stopy sa našli na brehu v Staffine. V múzeu pri Staffine sa nachádzajú rôzne dinosaurie fosílie. Fosílie ammonitov, belemnity a gryphaea – diablove nechty – môžete nájsť na brehoch okolo ostrova Skye.

skotsko

Na ostrove sa nachádzajú mimoriadne zaujímavé okrúhle veže postavené približne pred 2000 rokmi. Z niektorých sú teraz už iba ruiny a hromady kameňov, zatiaľ čo iné sú pomerne dobre zachované. Zatiaľ presne nevieme prečo boli postavené, je možné, že by mohli byť obranou pred nájazdníkmi. Každá veža je na dohľad od ďalšej a má dobrý výhľad na more.

Dunveganský hrad je najstarším obývaným hradom v Škótsku a vždy tou istou rodinou, náčelníkmi klanu MacLeodov. MacLeodovci sú jedným z hlavných klanov na Skye. História hradu siaha do 12. storočia, bol postavený ako malý domček na skale na Dunvegan. Lady MacLeodová sa sťažovala, že na tejto skale nemôže mať záhradu, a tak sa začali práce na zveľaďovaní sídla. Hrad sa v priebehu rokov rozrástol v najmenej desiatich stavebných etapách do dnešnej podoby.

moře

Po celom Skye sa nachádzajú zrúcaniny opustených domov. Niektoré na vyššie položených miestach boli pravdepodobne obydlia, kde počas leta ostávali ženy a deti s dobytkom. Tento systém udržal hovädzí dobytok mimo ornej pôdy, zatiaľ čo muži zberali úrodu. Existujú celé dediny zničených domov. Niektoré boli opustené dobrovoľne, pretože sa stali nepohodlnými, nachádzali sa príliš ďaleko od dopravy alebo škôl.

vodopád

Ostrov Skye je skvelou destináciou pre milovníkov prírody. Žijú tu napríklad morské orly, vydry, delfíny, aj veľryby a tulene.
Počas návštevy ostrova Skye určite nevynechajte zaujímavé aktivity. Zaplávajte si vo Fairy Pools – Rozprávkových jazierkach, sú to hlboké modré jazierka plné krištáľovo čistou vodou. Old Man – vysoký skalný stĺp, dominuje krajine na severovýchode ostrova. Výstup naň nie je príliš náročný a ponúka nádherný výhľad.