V skutočnosti to nie je most, ale gat, ktorý je položený na chodidlách nad zemou a prechádza ryžovými poliami okolo thajských malých chát. Na konci cesty vás zavedú do chladného budhistického chrámu. A nie som si istý, či sa k nemu dostanú všetci turisti. Aspoň počas mojej návštevy pred vchodom do tohto chrámu bola časť bambusových podláh zhnitá a nie každý by sa cez ňu chcel pohybovať.

zen

Bambusový most v Pai
 Miesto záujmu sa nazýva Bamboo Bridge Pai. Aj keď, ako som povedal, toto nie je most, ale gat cez polia.

  • Dĺžka bambusového mosta je asi kilometer a celá trať trvá viac ako hodinu v oboch smeroch. Miesto je úplne normálne, ale nie pre každého. Odporúčam ho na pokojnú prechádzku v lone prírody. Cestou uvidíte ryžové polia, ako je ryža vo vode, len málo z nás Európanov ju videlo „žiť“, pestovať.
  • Na začiatku cesty bude malé jazierko, kde sa dá nakŕmiť zvieratá s jedlom, ktoré možno považovať za svojvoľné darovanie. Nechal som 10 bahtov za pohár. Okrem toho je tu kaviareň, kde si môžete kúpiť kávu a niektoré nápoje. Niečo pripomínajúce lešenie v lesoch, ako je lesopark v Hua Hin . Jediným rozdielom je kvalita chodníkov. V mangrovoch – z betónu, a tu – bambus, ktorý sa ohýba pod vami pri chôdzi, naozaj to vyvoláva zvláštne pocity. Všeobecne platí, že konštrukcia je robustná, trvanlivá, pretože chodníky sú postavené na železobetónových pilieroch s kovovými priečkami.

zahrada

  • V skutočnosti tu nie je veľa zábavy, chodník a zelená tráva. Hlavná vec v tejto atrakcii je prechádzka po ryžových poliach obklopených horami. Osobne sa mi to páčilo a nepodporujem recenzie, kde ľudia píšu, že to nestojí za to, aby sme sem chodili zvlášť, okrem cesty niekde inde. Ľudia ako ja, ktorí sú v napätí, že sú v prírode a obdivujú to, sa tu určite budú páčiť. Vrelo odporúčam dosiahnuť koniec cesty a vidieť kamennú maltu, ktorá je neobvyklá v tom, že je lemovaná malými okrúhlymi kameňmi. Zaujímavý je aj samotný drevený chrám v tvare kruhovej miestnosti, v ktorej sú budhistické pamiatky.
  • Vstupné stojí 20 bahtov, deti sú zdarma, pri vstupe je k dispozícii predajňa vstupeniek.