Pravdou je, že pes bol, je a vždy bude tým najlepším priateľom človeka. Dokáže nás pobaviť, rozveseliť a je tu s nami stále, aj keď ľudia odídu. Nikdy nás nezradí a je to skrátka naozaj výnimočný tvor. Mnoho ľudí si ho zaobstará, pretože trpí samotou a má potrebu sa o niekoho starať. Pes je veľkým prínosom v rodinách s deťmi, ale taktiež pomáha aj starým ľuďom, ktorí sa rozhodnú, že si toto milé zvieratko zaobstarajú. Avšak, všetko má svoje plusy a mínusy a ani v tomto prípade to nebude inak. Dôležité je, kde žijeme a kam sa rozhodneme nového člena rodiny priviesť. Dom je omnoho lepšie riešenie, pretože ponúka veľký výbeh a zviera môže byť každodenne dlho vonku.

labrador.jpg

Avšak, mnoho ľudí si psíka zaobstará, aj keď býva v byte. Samozrejme, že na tom nič zlé nie je, no niekedy sa stáva, že nám náš nový domáci miláčik pripraví doslova krušné chvíle – ak sa rozhodne, že v byte bude nepretržite štekať. Týmto momentom dokáže znepríjemniť život v byte nie len nám, ale aj našim susedom, ktorým dennodenne pripraví takýto „koncert“. Možno ste sa už do danej situácie dostali, možno vás to iba čaká. Kladiete si však otázku, ako proti tomu bojovať? Spôsobov je niekoľko, napríklad vycvičenie psíka rôznymi spôsobmi, alebo v prípade núdze využitie špeciálnych elektrických obojkov. V dnešnej dobe je ich neuveriteľné množstvo, či už sa rozhodnete pre ich kúpu z internetového obchodu alebo si zájdete do obyčajného kamenného, ktorý sa špecializuje na stravu, doplnky a potreby pre zvieratá.

štěkající pes.jpg

Existujú rôzne typy – od takých, ktoré psovi pred vašim odchodom napríklad do práce dáte na krk, alebo ich len jednoducho položíte na skrinku v predsieni alebo kdekoľvek inde a v prípade zaštekania tento obojok vášho psa upozorní hlasným zvukom. Tieto obojky sú naozaj hojne využívané a zvieratá sa dokážu rýchlo naučiť čo smú a čo nie. Časom dokonca môžete obojok úplne vylúčiť z používania a z vášho psíka sa stane skvelý spoločník a vaše vzťahy so susedmi sa po čase urovnajú.  Tak čo, vyskúšali by ste ho aj vy?