Časom všetky spoločné prežité chvíle s vaším partnerom stratia atraktivitu prípadne stanu sa rutinou. Ani sa nenazdáte a to čo Vás tak veľmi spájalo je preč. Tu je návod, ako dať vzrušenie späť do vzťahu, ktorý je desaťročia dlhý.

romantika

1. Povzbudzujte svojho partnera, aby sa venoval vášni

Výskum neznačuje, že sme najviac priťahovaní k nášmu partnerovi, keď sa oni cítia sebavedomo. Môže to byť vtedy, keď hrá na klavír alebo vytvára www stránku, alebo keď tancuje na zaujímavú hudbu.

Nájdite, kde váš partner vyniká a začnite sa na neho pozerať úplne na novo cez tento objektív, ako keby ste sa stretli prvýkrát.

2. Ukážte svojmu partnerovi aspoň raz denne uznanie

Keď ste prvýkrát začali spolu chodiť. Pamätáte si, ako ste vedeli ocenili aj malé veci, ktoré pre Vás urobil Váš partner a vy pre neho.

Znova sa pokúste obklopiť touto vďačnosťou namiesto toho, aby ste svoj vzťah považovali za samozrejmosť.

3. Plánujte zábavné, spontánne dni

S časom, príchodom detí, stresom z prevádzkovania domácnosti a vykonávaním vašej práce, môže Váš vzťah strácať atraktivitu. Ale je naozaj dôležité pamätať na to, ako to bolo kedysi, keď ste sa pozerali do oči svojich milovaných. Zaujímali sa o to, čo hovoria a vytvárali tak záblesky v jeho očiach.

4. Využite silu dotyku vo svoj prospech

Dotyk je malý spôsob, ako sa každý deň znova spojiť a nadviazať kontakt. Dokonca aj len držanie sa za ruky uvoľní hormón lásky oxytocín, ktorý môže posilniť empatiu a komunikáciu medzi párom.

srdce

5. Pravidelne preberajte udalosti z dňa

V posteli v noci alebo cez večeru sa navzájom pýtajte, aká bola vaša obľúbená časť dňa a prečo. Možno budete prekvapení, keď sa dozviete, čo je pre vášho partnera najviac zmysluplné, a môžete sa smiať pri odpovediach , keď si preberáte udalosti dňa.

Nedopustite, aby Váš vzťah zovšednel a vytratila sa jeho podstata.