Každý z nás raz dostane ten známy popud, kedy máme chuť vyupratovať celý byt či dom. Hŕstke ľudí sa to skutočne podarí (a presne tí budú vedieť o čom hovoríme) a zistia, koľko veľa nepotrebných “harabúrd” skladovali vo svojom príbytku. Veľa z našich vecí nám je ľúto vyhodiť, sú stále zachované a možno niektorým iným ľuďom by sa zišli.
 
grafika

A v tomto momente sa dostávame k dvom možnostiam:

 
Prvá, nezisková, ale zato omnoho šľachetnejšia možnosť, je darovanie našich vyhodených vecí rôznym nadáciám pre chudobnejších obyvateľov, ľudí a deti v núdzi, alebo útulkom. Pred odovzdaním je potrebné veci očistiť a skutočne si overiť, či sú funkčné.
A kde tieto veci odovzdať?
V posledných pár rokoch sa po celom Slovensku rozšírili zberné “kontajnery” na oblečenie. Ďalšou možnosťou je zanesenie oblečenia do konkrétnej firmy ktorá takýto zber oblečenia organizuje.
Koberce, matrace a deky určite pomôžu hociktorému útulku vo vašom okolí.
Hračky, obrazy, nábytok, to všetko sa dá cez rôzne organizácie posunúť ľuďom, ktorí to potrebujú.

staré knihy
 
Prechádzame k druhej, finančne výhodnejšej možnosti – tou je predaj týchto nálezov na bazári. Na Slovensku je veľa miestnych bazárov takmer v každom väčšom meste, alebo pre väčší dosah ľudí k vašej ponuke odporúčame aj internetové bazáry, ako sú Bazoš alebo Bazar. Či už si vyberiete prvú alebo druhú možnosť, treba si vopred dobre premyslieť cenu, za akú danú vec predáte. V prípade, že odovzdáte vec v bazare, je možné cenu prekonzultovať aj s predajcom a vypočuť si jeho názor.
Pri inzertovaní na internetovom bazáre je hlavné zaujať návštevníkov webu kvalitnými fotografiami, výstižným a pútavým textom a vyplnením všetkých potrebných údajov.
Pri inzertovaní na internete nezabudnite k cene prirátať aj poštovné, alebo to uviesť priamo do inzerátu.
 
A je to! Kto by nechcel získať pár EUR  celkom jednoduchým spôsobom a zároveň si vyčistiť priestory?