Každý z nás spravuje svoje financie inak. Líšime sa vo výdavkoch ale taktiež aj v úsporách, ktoré si vytvárame. Nech už pristupujete ku svojím financiám akokoľvek mali by ste vedieť, že je potrebné si vytvárať „železnú“ rezervu.

investice

V prvom rade si vysvetlíme prečo je to potrebné a vhodné. Tak dôvod je jednoduchý a to že nikdy nemôžeme presne predvídať v akej situácii sa ocitneme. Pri svojich financiách buďte stále pesimisti. Neberte to určite v zlom ale jedinou cestou ako sa pripraviť na budúcnosť je vytvorenie finančnej rezervy.
Nikdy neviete, či sa neocitnete v situácii kedy sa váš príjem pozastaví. Dôvodom môže byť strata zamestnania, choroba a iné osobné alebo rodinné problémy. Ak sa v takejto situácii ocitnete nie len, že to bude pre vás psychicky náročné ale určite aj finančne. V takejto ťažkej a zložitej životnej situácii vám určite pomôže ak sa nebudete musieť strachovať z čoho zaplatíte účty.

Poďme si teraz povedať ako si takúto „železnú“ rezervu vytvoriť. Je to až smiešne jednoduché a určite v tom nie je žiadny zložitý postup. Každý mesiac si jednoducho odložte peniaze. Vyhraďte si logicky nejakú sumu, ktorú môžete dať každýmesiac bokom. Ideálne je si zriadiť trvalý príkaz v banke a nemusíte nič riešiť.

Určite to ale nerobte naopak! Nikdy si nepovedzte, že čo sa vám zvýši to si odložíte. Práve toto je tá najväčšia chyba akú môžete urobiť. Takmer vždy sa stane, že si neodložíte vôbec nič a takto to budete odkladať na ďalší a ďalší mesiac.
Ak nemáte zriadený účet v banke tak poproste svojich blízkych aby vám peniaze odložili u seba. Takto im každý mesiac odovzdáte určitú sumu a viete, že ju neminiete. Časom budete mať vytvorenú krásnu rezervu.

úspory

Určite sa nebojte odkladať aj málo. Keď si odložíte len jedno euro mesačne je to viacej ako nič. Po takých desiatich rokoch budete mať aspoň  niečo. Nie každý má dostatočný príjem ale nejaké to euro si vie odložiť každý z nás no nie?