LED technológia sa pred niekoľkými rokmi dostala na trh a nekompromisne vytlačila z neho klasické zdroje svetla ako sú napríklad žiarovky. Dotýka sa však všetkých typov osvetlenia, pretože ide o veľmi úsporný a variabilný variant svetiel s dlhou životnosťou a šetrným postojom k životnému prostrediu. Od LED technológie tak právom očakávame široké spektrum využitia a kvalitné osvetlenie.

female-hands-holding-glowing-led-incandescent-bulbs-dark_168730-1029

Spomínané svetelné zdroje, vrátane žiaroviek, prechádzajú vývojom a dnes sú na trhu LED žiarovky s päticou E14, ktorá označuje typ objímky, nazývaný tiež úzky závit 14 mm. Tá patrí k druhom, ktoré sú najžiadanejšie zákazníkmi, a aj najvyužívanejšie led žiarovky e14 hlavne z dôvodu jednoduchej výmeny jedného typu za druhý bez nutnosti kúpy nového svietidla. Na internetových stránkach sa predaju LED žiaroviek venuje veľa predajcov, no najznámejší je asi LEDprodukt s.r.o., ktorého ponuka je naozaj bohatá.

LEDprodukt s.r.o. predáva iba kvalitné produkty, teda konkrétne žiarovky E14, ktoré sú vybavené COB, SMD čipmi alebo typ FILAMENT, ktorý ponúka vo viacerých druhoch s ohľadom na výkon aj dizajn. Každá žiarovka je označená aj výkonom, ktorý je ekvivalentný k výkonu klasickej žiarovky a takisto sú všetky vybavené aj CCD driverom. Toto zariadenie má za úlohu eliminovať preblikávanie po vypnutí svetla alebo tiež znížiť intenzitu jemnej svietivosti, čo je problém hlavne pri lacných variantoch výrobkov.

štýl bývania

Pri týchto žiarovkách si môžete vybrať aj odtieň bielej farby svetla spomedzi teplej, studenej a neutrálnej. DUAL-WHITE žiarovka je však samostatná kapitola, pretože poskytuje komfortné zabezpečenie výberu plynulým prechodom z jedného farebného odtieňa do druhého, a to pomocou diaľkového ovládača. Súčasťou je aj funkcia stmievania, ktorá dovoľuje zvoliť si požadovanú intenzitu osvetlenia.

Výrobca nezabudol ani na zákazníkov, ktorí obľubujú retro štýl, ale v modernom šate, a tak im ponúka LED žiarovku E14 s označením RETRO FILAMENT. Tie sa vyznačujú tým, že žiarovky majú tvar sklenenej banky s vláknom tak, ako to bolo pri klasických žiarovkách. Výkon a všetky technické požiadavky však spĺňa a vy si môžete vychutnať svetlo podľa svojich predstáv a momentálnej nálady.