Nakupovanie
Medzi základné činnosti patrí nakupovanie potravín a základným miestom pre túto akciu je supermarket alebo hypermarket. Obchodné reťazce majú dnes svoje strediská takmer všade a je preto veľmi jednoduché zohnať všetko čo sa na našom nákupnom zozname objaví. Nezáleží na tom ako je veľké, drahé, exotické, proste to tam nájdeme. Po celý rok sú regály a uličky plné a máme sa v čom prehrabovať. Nie vždy je ale všetko zlato, čo sa blyští.Zamestnanci sa snažia kontrolovať a obmieňať potraviny, ale všetko sa 100% ustrážiť nedá.

zelenina

Obozretnosť
Stále častejšie, hlavne v letných mesiacoch, kedy teploty stúpajú, zamestnanecká ochota klesá a brigádnici rastú, sa množia prípady kedy sa produkty ukazujú z tej horšej stránky. Množstvo škandálov týkajúcich sa mäsa a mliečnych výrobkov už obletelo krajinu a prakticky sa vyriešili hneď, no vinu za ovocie, zeleninu  a pečivo nesie čas a nie nepoctivý chovateľ. Staré pečivo, s ktorým by sa dali klince zatĺkať sa v košíkoch nachádza i napriek tomu, že mnohé reťazce sú vybavené vlastnými pekárňami. Jediné čo sa dá v takom prípade robiť je strúhanka. Alebo ísť do obchodu skorej či vystihnúť čas kedy sa mení tovar za čerstvý. To ale nie je ten horší prípad. Nádherné lesklé kúsky ovocia alebo zeleniny na vrchu debničiek skutočne sú zavádzajúce. Strach z pavúkov z Kolumbie je jedna vec, ale plná debna zhnitých jabĺk či paradajok je vec druhá. Mäkké, obité, plesnivé, to sú veci, ktoré určite na svojom zozname nemáte. Treba si dávať pozor a starostlivo vyberať.

trhy

S chuťou
Našťastie takých prípadov nie je katastrofálne veľa, no stále ich je dosť. Stačí si dávať pozor, nakupovať v dobrom čase, keď vyložia nový tovar, a môžete sa s chuťou zahryznúť do skvelej hrušky alebo si odvážiť čerešne. Skočiť po pečivo a zeleninu na obed? Trocha pozornosti a vyberiete to najčerstvejšie.