Čo budete potrebovať:
• Multifunkčný čistič na povrchy
• Handru z mikrovlákien
• Vlhčené obrúsky
• Prachovku
Teraz sa naučte ako správne čistiť obrazovku, diaľkové ovládanie a reproduktory.

tlačítko

Obrazovka
Najskôr odpojte zariadenie od napájania. Ak máte sklenenú televíziu, nastriekajte na mäkkú handričku multifunkčný čistiaci prostriedok a utrite ju, potom jej povrch vyleštite čistou handričkou do sucha. Nikdy (opakujeme, nikdy!) nestriekajte prostriedok priamo na obrazovku. Mohlo by ju to poškodiť a to predsa nechcete.
Ak vlastníte viac jemnú televíziu LCD alebo plazmu nemôžete na ňu používať čistiaci prostriedok. Namiesto toho ich vyleštite jemnou suchou handričkou z mikrovlákien. Zaschnuté tvrdé šmuhy vyčistite čističom, presne určeným na váš typ obrazovky. Potom s vašou mikrovláknovou handričkou prejdite televízor ešte raz na doleštenie a vaša televízia bude dokonalo čistá.

Diaľkové ovládanie
Všetci ho chytajú a používajú, ale zriedka sa vyčistí. Všetko, čo musíte urobiť, je ho čistiť pravidelne, lebo sa na ňom ukladajú baktérie a nečistoty. Môžete použiť vlhčenú utierku, ktorá diaľkové ovládanie vydezinfikuje. Nezabudnite dobre vyčistiť všetky kúty okolo tlačidiel, aby tam nečistoty neostali prilepené (môžete použiť aj nechty).

televize

Reproduktory
Ak vaše reproduktory pokrýva tkanina, odstráňte prach, ktorý sa tam často drží. Môžete na to použiť vlhčené obrúsky. Pri pevných reproduktorových krytoch ich buď odstráňte, alebo riadne vyčistite všetky záhyby, aby sa vnútri neusádzal prach a nečistoty.
Keď budete vašu televíziu, diaľkový ovládač a reproduktory čistiť takto pravidelne, budú sa vám vaše obľúbené seriály sledovať lepšie a vy sa budete cítiť skvelo. Je dôležité robiť to pravidelne a nenechať to na poslednú chvíľu. Pri čistení domácnosti je dôležitá dôslednosť a časové stanovenia. Vždy si urobte plán, ako buďte vašu domácnosť čistiť každý týždeň a nebudete musieť mať potom kvôli návštevám a upratovaniu stres.