Na čo všetko by ste mali myslieť, keď sa pustíte do rekonštrukcie (nielen) nábytku?
·         V prvom rade zvážte štýl, v ktorom si svoj byt zariadite. Vintage, Provance, Retro alebo moderný štýl?  Najlepšie je rozhodnúť sa pre jeden a toho sa držať.
·         Myslite ekonomicky! Aj keď sa chystáte vyhodiť tú starú skriňu v rohu, skúste si ju najprv predstaviť vybielenú, vyšúchanú alebo natretú inou farbou. Zužitkujte čo najviac veci a vytvorte z nich nové!

kniha

·         Vymaľujte!Správna farba vie neraz zmeniť čaro miestnosti. Svetlé priestor rozširujú, tmavé naopak zužujú.
·         Zvoľte ten pravýobraz. Niekedy postačí aj jeden, ktorý dokonale dokáže upútať pozornosť, najmä ak má zaujímavú farbu alebo vzor.
·         Nezabúdajte ani na správne osvetlenie.  V spálni by sme nikdy nemali používať ostré halogénové žiarovky, pretože nedajú oddýchnuť našim unaveným očiam.

·         Neprestávajte chcieť viac. Ak ste už prišli na myšlienku a máte v hlave ako- taký plán, vyhľadajte si čo najviac obrázkov a nápadov ako na internete tak i v knihách. Byť plný inšpirácie a nadšenia je základ pri akejkoľvek zmene.
·         Zamerajte sa nadetaily. Mnohokrát nás potešia maličkosti a práve tie vedia príjemným spôsobom vyčariť úsmev na tvári. Ak ste zruční, vytvorte si vlastný svietnik a postavte ho doprostred jedálenského stola, ozdobte si vázu alebo kvetináče.

obývák

·         A keď sme pri kvetoch, určite nezabudnite ani na ne!Nájdite im dobré miesto, ale neprežeňte to – kvety majú slúžiť ako ozdoba a nie ako lapač prachu.
·         Nebojte sabyť kreatívni. Je to predsa vášdomov a vy sa v ňom chcete cítiť príjemne – neváhajte teda použiť svoje fotografie a vystavte si ich – na krb, stôl alebo aj na stenu. Vytvorte si miesto, kde budete len tak relaxovať s knihou v náručí a pozerať von oknom počas smutného daždivého večera. Ak máte hobby, ktoré milujete, vytvorte si miesto aj preň.
·         Presuňte svoje nápady aj do záhrady. Vyskúšajte ju skrášliť rôznymi doplnkami, trpaslíkmi, sudmi či skalnými ružami!