V našom tele sa nachádzajú cievy, teda žily, ktorých úlohou je rozvádzať krv z orgánov a tkanív späť do srdca. Tento proces do značnej miery umožňuje gravitácia, no pomáhajú jej aj ventily, nazývané chlopne. Vykonávajú činnosť, ktorá zabezpečuje, že krv sa nebude spätne vracať k orgánom. Môže však dôjsť k defektu a poškodené chlopne už svoju funkciu nedokážu plniť.

Chlopne, ktoré nepracujú tak akoby mali, dovoľujú krvi plynúť opačným smerom a tento spätný tok spôsobuje v vnútri žíl vysoký tlak. Tie expandujú až tak, že sú viditeľné na povrchu kože a dosiahnuť môžu hrúbku 1 až 10mm, dokonca aj viac.

sexy mladá žena

Nepekný vzhľad je jedným zo sprievodných javov ochorenia, no príznaky sa môžu prejavovať aj ako:

-opuchy a bolesti

-pocit ťažkých nôh

-svrbenie, pálenie a únava dolných končatín

-pulzovanie

-syndróm nepokojných nôh

-zvýšená potivosť, nočné kŕče

Väčšina príznakov sa prejavuje po celodennom státí alebo sedení či nadmernej námahe. Postihuje ženy aj mužov, dokonca aj deti a prevažne ide o dolné končatiny. Dnešná moderná medicína však ponúka možnosti liečby tejto choroby, pričom operacia krcovych zil cena ide o kvalitné odstránenie ťažkostí a pacienti sa tak hneď môžu vrátiť do bežného života.

Kŕčové žily treba liečiť už pri prvých príznakoch a predísť tak ťažšiemu štádiu ochorenia. V ambulanciách odborných lekárov ponúkajú šetrné operačné zákroky, bezbolestne, bez nutnosti hospitalizácie a s rýchlou rekonvalescenciou. Po zákrokoch nezostávajú modriny a pacienti sú schopní okamžite začať plnohodnotne žiť. Medzi šetrné spôsoby liečby kŕčových žíl patrí skleroterapia, biologické lepidlo, perkutánna termokoagulácia či laser.

lymph_inferieur-2

Ceny niektorých úkonov:

-komplexné vyšetrenie = 50eur,-

-mikroskleroterapia pod LED kontrolou 50-200eur,-

-makroskleroterapia ultrazvukom = 100-200eur,-

-perkutánna koagulácia = 50eur,- za návštevu,

-Clarivein =od 900eur,-

-laser =od 600eur,-

-biologické lepidlo = 1800eur,-

-kontrola a konzultácia = 20eur,-