Koľko je na Slovensku barov? Viem, také množstvo, že si ich nedokážeme ani spočítať. Bar sa stal úplne typickým miestom i podnikom, máme ich už i len na jednej uličke v obci niekoľko. Na základe čoho upretnostníme jeden pred druhým? Poväčšinou je to rovnaké. Výčap, zafajčená miestnosť so stolami a stoličkami, televízia, špinavé WC. Ľudí takéto miesta a takéto služby už nijako zvlášť nevzrušia, je to strata času a nuda. Ale nájdeme i výnimku. Úplne iné služby nám poskytne napríklad VRBA v Bratislave.
Ak ste ju ešte nenavštivili tak mi dovoľte, aby som najskôr definoval názov VRBA a následne služby, aké vám ponúkne.

bar

 Virtual Reality Bar a jeho začínajúce písmena tvoria skratku v znení VRB, to A je už pridané z dôvodu, aby vznikol zmysluplný názov. Podľa rozpísanej skratky už ale zrejme tušíte skvelú správu, že ide o moderný bar, ktorý sa však nevenuje iba servírovaniu nápojov, jeho hlavným lákadlom je  poskytovanie služieb nového populárneho zamerania, tkzv. virtuálnej reality. Virtuálna realita (VR) je čerstvý, no v podstate už rok, dva fungujúci nový princíp, akým sa hrajú videohry, poskytujú ho aj nové konzoly Playstation. Nemusí sa ale týkať iba hrania náročných videohier,existuje množstvo projektov a možností, ako sa dá nová technológia VR využiť. S viacerými možnosťami jej využitia, ako aj skvelým zážitkom sa stretnete práve v bratislavskom Virtual Reality Bare.

virtuální realita

Stačí stlačiť gombík a zrazu ste na dne oceána, alebo máte pred sebou reálny pohľad, v ktorom padáte z vysokej budovy, či ste na tej najzábavnejšej horskej dráhe. Nečakajte ale žiaden amatérsky šmejd, vlastníkom baru pomáhali s dizajnom prevedenia viacerí odborníci a výsledok stojí za to. Osloví i tých, ktorí videohrám neholdujú, nakoľko ovládanie je skutočne jednoduché. Nemusíte strielať zombíkov či vojakov, stlačením gombíka sa môžete nechať iba unášať atmosférou z rôznych zaujímavých pohľadov a situácií, aké som napríklad uviedol na začiatku odstavca.