Kanalizácia a potrubie v interiéri je dennodenne využívanou súčasťou, hoci stačí tak málo, aby sa upchalo a tým pádom vznikne havarijný stav, prípadne môžu vzniknúť aj väčšie škody a nečistoty vplyvom vyliatej odpadovej vody po okolí. A to určite nechcete, preto zvyčajne v takýchto prípadoch a už pri úvodných viditeľných signáloch upchatého potrubia, uprednostňujeme okamžitý zásah.

Voda, kvapky

A ako odznelo, opisovaný problém môže vzniknúť pomerne ľahko aj bez toho, že by sme to nečakali. Ako to tak býva, niekedy aj v tej najmenej vhodnej chvíli, málokedy sme na takýto havarijný stav pripravení. Keď sa to tak vezme, bezchybný stav potrubia ohrozujeme takmer pravidelne, do drezu či umývadla totiž často krát splachujeme aj to, čo by sme nemali- zvyšky z obeda, oleje, rôzne mastnoty, kusy mydla, saponáty, vlasy,… a ktovie čo ešte, všeobecne ide o veci, ktoré sa skôr či neskôr podpíšu na upchatí a následne napríklad na pomalom odtekaní vody.

Vodovod, kvapka

Problémy sa následne môžu prejaviť aj nepríjemným zápachom a v najhoršom prípade vyliatou vodou po okolí, tento stav nie je vodné podceňovať. Ideálne by bolo, ak sa na daný stav pozreli odborníci z firmy krtkovanie Jelka AB- Krtkovanie.

Oplatí sa zavolať odborný servis na prečistenie odtokov?

Samozrejme záleží od konkrétnej situácie a od závažnosti problému. Nakoľko je pravda, že v niektorých prípadoch si napríklad s upchatým drezom pomôže človek aj sám, ak k tomu použije ten klasický „zvon“.

Nie vždy je to ale také jednoduché, niekedy usadeniny narobia väčšiu škodu a rázne obmedzia prevádzku vody a bežný laik to nevie opraviť rýchlo, odborne, či bez nečistôt či dokonca bez poškodenia potrubí.

A keď si myslí, že ignorovaním odborného servisu ušetrí, v skutočnosti môže vo finále vynaložiť väčšie finančné útraty na napravenie spôsobenej škody, ak sa odpadová voda dostane tam, kam nemá (a pri poschodových bytoch vytopí aj susedov).

Nehovoriac o tom, že odborníci prinesú so sebou okrem svojich skúseností aj náležitý inventár a pustia sa do obľúbenej a zaužívanej techniky čistenia- do takzvaného krtkovania.