V dnešnej uponáhľanej dobe, kedy často ľudia nemajú čas na svoje rodiny, pretože sa náhlia za prácou kvôli zabezpečeniu hádam neexistuje človek, ktorému by nezáležalo na tom, aby bola jeho finančná situácia čo najlepšia. Každý pracujúci človek sa snaží, aby zarobil čo najviac a mohol si tak svoje peniaze v pohode užívať. Je ale pravda, že veľa ľudí nevie so svojim financiami pracovať a zhodnocovať ich. Keď sme chorí, ideme k lekárovi, pretože on najlepšie vie, ako nám pomôcť. Keď sa nám pokazí niečo v domácnosti, zavoláme si odborníka, aby nám problém vyriešil. Prečo tak nerobíme aj s financiami, keď nám na nich tak záleží?
tým finančních poradců
Prečo sa ich tak obávame?
Zveriť svoje osobné financie odborníkovi, ktorý nám ich bude spravovať je v dnešnej dobe pre mnohých ľudí nepredstaviteľné. Jednak ide o zlé skúsenosti s pochybnými finančnými poradcami, ktorí bez potrebného finančného vzdelania manipulovali a aj doteraz manipulujú s financiami klientov nie pre ich dobro, ale pre získanie provízie.

Áno, aj takýto „finanční poradcovia“ existujú a robia zlé meno kvalitným a vzdelaným ľuďom, ktorí prešli na začiatku svojho pôsobenia prísnymi skúškami, neustále sa vzdelávajú a prechádzajú pravidelnou kontrolou. Ak si zvolíte toho správneho finančného sprostredkovateľa zo spoločnosti s dobrým menom, zveríte mu svoje finančné radosti i starosti, môžete si byť istí, že urobí všetko preto, aby ste už s financiami problémy viac nemali. Samozrejme, chce to plnú dôveru v človeka, ktorému zveríte citlivé informácie o svojom živote, ale ak natrafíte na kvalitného človeka, nebudete ľutovať a určite radi odporučíte jeho služby i ďalej.
dobře spočítané finance
Kto hľadá, nájde
Určite si mnohí povedia, že sa ešte s nikým dôveryhodným nestretli. Niekedy sa stačí len spýtať vo svojom okolí. Možno ani neviete, že vaši známi či príbuzní využívajú tieto služby, alebo poznajú niekoho, s kým majú dobré skúsenosti. Netreba preto hľadať dôvod, prečo to neskúsiť, ale spôsob, ako sa k dobrému sprostredkovateľovi dostať.