Aké si vybrať vhodné rodinné auto?


Tešme sa , že žijeme v dobe, keď máme výber automobilov. Ešte pár rokov späť boli ulice podobné ako vajce vajcu a parkoviská pripomínali odstavné plochy jedného jediného automobilového giganta- Škody.  Veľmi málo bolo automobilov iných značiek- LADA, Fiat, Warburg a Trabant.

audi

 

Aj na tieto značky sa čakalo v poradovníku. Vybrať si farbu- neprichádzalo do úvahy. Napriek tomu to boli krásne časy a krásne autá. Hlavne stáli pomerne málo a mohol si ich dovoliť každý.

 

Precestovali sme so škodovkou pol Európy. Nikde nás nesklamala. Bolo to spoľahlivé autíčko.

 

Teraz, keď sa vyberá auto pre rodinu je zaiste podstatne väčší výber. Počet značiek aj modelových rád je obrovský. Rôznia sa aj ceny. Od lacných až po tie najdrahšie!

 

Aké si teda auto vybrať ? Čo je potrebné zohľadniť pri kúpe ?


  • Obsah úspor, ktoré chceme na kúpu autá vynaložiť.

  • Ujasniť si, či chceme auto nové, alebo „jazdenku“

  • Určiť si, kde v najväčšej miere budeme autom chodiť. https://www.emimino.cz/diskuse/najednou-prestala-chodit-61414/ Či do terénu, alebo na diaľkové trasy, či iba po meste.

  • Spotreba je nanajvýš dôležitá. Hlavne pomer spotreba/ cena automobilu.

  • Veľkosť batožinového priestoru je určujúcim faktorom pre mnohých. Zvlášť ak máme detičky, alebo často chodíme autom na dovolenky.

  • Benzín či nafta ? toto bola skôr otázka predošlého obdobia. Tlak Nemecka môže mať určujúci vplyv na zánik výroby naftových automobilov do budúcna a tým aj na pokles náhradných komponentov do takýchto automobilov. Nemusia ich ani zakázať, ale podmienia ich existenciu napríklad častejšími STK. Už toto samotné následne používanie auta predraží.

  • Všetci máme istý vzťah k niektorým značkám a tie preferujeme. Pod kapotou sú pri nich veru rozdiely iba kozmetické.

autosalon

  Rozhodovanie o aute je príjemnou záležitosťou. Znamená, že sa nám darí a že si auto môžeme teda kúpiť. Užívajme si teda to naše šťastné obdobie a nechajme si načas. Nerozhodujme sa zbrklo, zvážme všetko pre aj proti.