Na jednej strane sa tešíme, že máme byt. Radosť z neho nie je priamo úmerná jeho veľkosti. Niekto sa teší do zbláznenia z prvej svojej garsónky, iný zasa sotva pohne brvou pri zariaďovaní honosnej vily. To druhé som nezažila, to prvé ale áno.
Takže v mojom bytovom apartmáne s rozlohou 25 metrov štvorcových bolo veru nad čím premýšľať. Našťastie táto plocha bola určená pre kuchynskú časť, obývaciu a spálňu. Nie pre sociálne zariadenie a chodbu, ktorá bola 10 metrov štvorcových- tam som v pohode dala kuchynskú linku. Stačilo potom premýšľať nad obývacou a spálňovou časťou.

světlo

Z jednoizbového bytu môžete vytvoriť spálňu i obývaciu izbu, iba vtedy ak rozdelíte izbu do niekoľkých zón. Má to len jeden háčik len správne naplánovať priestor a premýšľať o tom, ako je vhodné v takom malom priestore vhodne usporiadať zariadenie a nábytok.
Napríklad umiestnite jedno malé kreslo či gauč do jedného rohu miestnosti a veľkú posteľ majte v inom. Môžete tiež aj vizuálne rozdeliť interiér závesom alebo dielom nábytku- napríklad policovou zostavou. Ak táto zostava je iba policová a nemá všade aj zadnú stenu, potom získame aj prirodzené presvetlenie oboch oddelených časti.

Pokiaľ snívate o masívnej veľkej skrini, je lepšie túto nešťastnú predstavu ihneď zrušiť a starať sa o komfortné závesné police, ktoré nebudú zaberať veľa priestoru a budú vyzerať vzdušne.Nikdy nezapratajte malú miestnosť s veľkými objemnými skriňami! Ak ich však nemôžete odmietnuť, neviete sa ich vzdať, uprednostnite skôr účelné vstavané skrine. Šatník vyrobený krásnou ručnou metódou obohatí vašu malú miestnosť o zaujímavý detail a bude odvádza pozornosť od veľkosti plochy. Staviť na zaujímavú farbu, originálny dizajn, príslušenstvo – to všetko sú spôsoby na upútanie pozornosti návštevníka a aj na zlepšenie vašej pohody v byte. Verte mi, maličkosti tvoria celok!

lampa

Nezabudnite veru ani na kúty miestnosti, môžete z nich urobiť útulné miesto na odpočinok a prácu..
Dobre osvetlenáizba je sama o sebe útulná. Preto, ak v byte nie je dostatok svetla, pridajte do miestnosti svietidla. Svetlá izba určite pôsobí väčším dojmom ako tmavá kutica.

Ak však nie je možné vytvoriť ďalšie osvetlenie idúce zo stropu, zaveste sa po obvode miestnosti alebo nad gauč či fotel priamo na bočnú stenu.Interiérové ​​dvere so zasklenou časťou budú tiež prínosom: vizuálne zvyšujú objem miestnosti a silu prirodzeného a umelého osvetlenia-
Nezabudnite na obrazy, fotografie,sviečky a svietniky – to všetko vyplní interiér s priaznivou energiou a dodá vášmu bytu punc jedinečnosti.


Nebojte sa kombinovať materiály so zrkadlami – okrúhle a štvorcové, malé a veľké. Vytvorte jednu kompozíciu – v interiéroch vždy vyzerajú výborne a vzhľadom na odrazy svetla sa taktiež zväčšuje malý priestor. Zrkadlový efekt je v malých bytoch nenahraditeľný.