K najviac obľúbeným materiálom, a to hľadiska rôznych odvetví, sa radí špeciálna nerezová oceľ, ktorá je oproti normálnej oceli podstatne odolnejšia, čo jej dodáva ďalšie možnosti funkčného využitia. Napríklad v stavebnom a architektonickom priemysle, kde sa z nej vyrába nerezove zabradlie, ktoré je tak následne populárne aj u spotrebiteľov- teda u kupujúcich. Tento typ zábradlia má totiž estetické, funkčné a univerzálne vlastnosti. Hodí sa prakticky všade, do interiérov aj exteriérov.

Schody, architektúra

A práve vysoký stupeň odolnosti ako aj pevnosť a stabilita sú dôvodom, prečo je tento materiál priam predurčený na výrobu zábradlí, ktoré sa potom dajú funkčne a skutočne dlhodobo využiť aj vo vonkajšom prostredí, kde nebudú podliehať korózii. Znesú náročnejšie podmienky spojené s exteriérom, teda napríklad aj extrémne zmeny počasia či teploty. Vďaka svojim odolným vlastnostiam sa zvyčajne pýšia aj veľmi dlhou životnosťou, čo je zároveň bod, v ktorom sú oproti iným alternatívam jasným víťazom, a rovnako tak z hľadiska spôsobu údržby, ktorá v prípade nerezovej ocele skutočne nie je komplikovaná.

Zábradlie, madlo

Teda zhrňme si vlastnosti nerezového zábradlia, ktoré sú nám už známe:

Nerez je vlastne špeciálna a veľmi odolná nerezová oceľ, prispôsobená aj do exteriérov a do ťažších vonkajších podmienok. Je silne odolná proti povrchovému a mechanickému poškodeniu, tiež hravo odoláva korózii.

A čo sa týka údržby, tá je oveľa jednoduchšia, než napríklad v prípade zábradlí drevených. Nerezovú oceľ stačí proste občas pretrieť handrou od prípadných nečistôt a asi dvakrát do roka tu použiť špeciálny prípravok na lesk.

Oproti iným možnostiam, resp. oproti iným materiálom má aj najvyššiu životnosť a má schopnosť prežiť celú generáciu.

A čo je pri každom zábradlí podstatné a vlastne základ- musí byť pevné a stabilné, čo to nerezové rozhodne býva. A samozrejme oceniť sa dá aj jeho dizajn a estetická stránka a fakt, že svojim výzorom skrášli okolie, kde bude ten doplnok schodov, balkónov a terás umiestnený.