Každý, kto býva v panelákovom dome vie, že susedské vzťahy môžu byť komplikované. Pred časom sa môj sused, ktorý býva nad mnou a ktorého som ešte donedávna nepovažoval za suseda, keďže sme sa nestretávali na chodbách a ani cez balkóny sme si nezdravili, rozhodol rekonštruovať balkón. To by nebol až taký problém, no on sa rozhodol aj pre nové zábradlie na balkón.Ľudia – susedia, týmto vás chcem veľmi vážne požiadať o jednu vec. Ak sa budete do niečoho podobného púšťať aj vy, myslite na ľudí, ktorí žijú okolo vás.
Malé balkóny na dome s viacerými bytmi.jpg

Čo znamená prerábka balkónu pre susedov

Pri prerábaní balkónu nešlo ani tak o hluk, pretože ten sa ozýval zásadne počas dňa. keď však prišlo na výmenu zábradlia, začala sa skutočná sranda. Na môj balkón mi začal padať celú kusy betónu a v jednom momente ku mne priletela aj kovová tyčka zo starého zábradlia. Viete, ono by sa to všetko dalo bez problémov prežiť, ak by môj „ohľaduplný“ sused bol tak dobrý a aspoň polhodinu pred začatím prác prišiel zaklopať na moje dvere a o všetkom ma informoval. V tú dobu som totiž sedel na svojom balkóne, popíjal kávu a fajčil cigaretu. Moje balkónové zábradlie je obrastené bylinkami, zeleninou a okrasnými kvetmi a v tej dobe som mal na balkóne dokonca zloženú aj novú mrazničku, ktorú plánoval do niekoľkých dná zapojiť.
Balkón so zábradlím, na ktorom sú stoličky, počas západu slnka.jpg
Pri páde betónu a kovovej tyčky sa mi rozbili tri kvetináče, z čoho dva padli na zem. Predstavte si, že by niekto išiel práve pod panelákom. Kovová tyčka vletela doslova dnu do balkónu a rozbila šálku s kávou, ktorú som mal položenú vedľa seba na stolíku. Som skutočne tolerantným človekom a nemám najmenší problém s tým, ak susedia okolo mňa chcú skrášľovať a prerábať svoje byty. Pre mňa za mňa nech si to robia aj o polnoci. Jediné čo stačí urobiť, je oznam na dverách alebo návšteva suseda, ktorého sa vaše práce priamo dotýkajú. No a ak pôjde o akékoľvek prerábky na balkóne, tak na to naozaj nezabudnite, pretože môžete niekoho pokojne i prizabiť.