Ak ste ešte len v začiatkoch návrhov vášho domu či bytu, potom by ste mohli myslieť na lodžiu, na ktorej budete môcť raňajkovať alebo sa pozerať so svojou láskou na západy slnka. Okrem toho je dôležité zvoliť správnu orientáciu a tiež konštrukčné materiály.

balkon

Stačí si len vybrať správnu firmu, ktorá má skúsenosti práve s takou realizáciou. Môžete si vyberať z jednoduchých drevených dosiek až po bavorské stĺpiky. Zábradlie sa dá samozrejme namontovať aj k hotovej stavbe, je však potrebné dbať na to, aby ste nepoškodili izoláciu. Konečný výsledok vždy záleží na vkuse majiteľa. Mal by súznieť s celkovým vzhľadom vášho domu.

Možno ste sa na svojich cestách zamilovali do veľkolepých terás plných ozdobných muškátov, ale hodia sa aj k vášmu domu? Okrasná rezba na dreve je veľmi výrazný prvok, ktorý upúta pozornosť. Dosky a stĺpiky sa vyrábajú z naozaj kvalitného vysušeného smrekového dreva. Veľmi dôležitá je povrchová úprava materiálu. Terasa bude vystavená klimatickým vplyvom. Bude musieť odolať dažďu, vetru i silnému slnku. Preto je tak dôležitá impregnácia a ošetrenie kvalitnými lakmi a lazúrami.

Pokiaľ máte radšej elegantný štýl s puncom luxusu, potom môžete siahnuť po nerezu, ktorý vyzerá naozaj nádherne.
Veľmi zaujímavou voľbou je tiež hliník, u ktorého si môžete vybrať z niekoľkých možností úprav v matu i lesku.

Zabradlie na balkon cena sa samozrejme veľmi rôzní. Záleží na veľkosti, použitom materiáli a tiež stavebných úpravách, ktoré bude vyžadovať. U vyšších budov musíte počítať s lešením a manipuláciou, ktorá tiež nie je práve najlacnejšia. Ale konečný výsledok vás prosto ohromí a vy budete mať radosť. Konečne príde čas na dekorovanie a nemalo by tu chýbať ani pohodlné sedenie. Taký váš kútik pre krásne chvíľky.

terasa

Napriek tomu si osobne nedokážem predstaviť byt bez terasy, na ktoré by som si mohla pestovať svoje obľúbené bylinky, jahody alebo i paradajky. Domácej úrode sa proste nič nevyrovná a aj tá vôňa je iná ako z obchodu.