Moderné interiéry sa vyznačujú využívaním materiálov, ktoré sú nadčasové, čisté, s dlho životnosťou a tiež s minimálnymi nárokmi na údržbu a udržiavanie. Hovoríme o skle, ktoré všetky tieto atribútu moderného a nadčasového materiálu spĺňa. Skvelo doplní každý interiér, svojou priehľadnosťou dokonca dokáže dostať do miestnosti svetlo, a preto sa často využíva v stiesnenejších priestoroch bez prístupu priameho slnečného svetla, vyrábajú sa z neho najrôznejšie predmety, od okien cez presklené steny a zábradlia na schody lmmont.sk až po drobné predmety do domácnosti.

štýlové schody

Niet hádam domácnosti, v ktorej by chýbalo sklo alebo výrobky z neho. Zábradlia zo skla na schodoch či balkónoch sa stali bežnou súčasťou bytov a domov. Dodávajú interiéru nádych luxusu a originality, sú nadčasové a spĺňajú všetky kritériá bezpečnej prevádzky. Sklenené zábradlia na schodiskách tvoria oporu pre chodcov, ale zároveň sú nevšedným doplnkom interiéru. Vyrobené môže byť ako samonosné s ukotvením do profilu alebo kotvené na bodové úchyty. Prvá možnosť znamená osadiť sklenenú výplň do hliníkových rámov a pomocou stĺpikov ho ukotviť do schodiska, druhý variant je bezrámová konštrukcia zábradlia, kedy sa sklenené tabule ukotvia do schodiska tesne pri sebe bez rámov prostredníctvom bodových úchytov, čím vznikne veľmi zaujímavý dizajn s čistými líniami, ktoré neruší nijaká hliníková konštrukcia. V tomto prípade vnímate iba plochu skla, ktoré je nenápadné hlavne vtedy, ak použijeme číre sklo. Nie je to však jediná možnosť, sklo môže byť aj matné, prípadne s nejakými grafickými vzormi vytlačenými priamo na sklo alebo s polepom, výber je široký a to, ktoré zvíťazí, je len na vkuse a želaní zákazníka.

zábradlie, modelka

Profily, ktoré sa na ukotvenie zábradlia používajú, sú z hliníka a môžu mať rôzne tvary, ich povrchová úprava je možná ako elox alebo inox. Súčasťou zábradlí býva aj madlo, to sa zvykne vyrábať z dreva, pretože je teplé na dotyk, ale modernejšie štýly si žiadajú madlo z hliníka či z nerezu. Všetky použité materiály majú potrebné certifikáty, vrátane skla, to sa používa výhradne bezpečnostné.