Lomcuje s vami jarná únava? Keďže sme v zime boli zvyknutý jesť ťažšie, mastnejšie jedlá a trávili sme viac času v prekúrených miestnostiach, je možné že takáto zmena počasia na vás zanechá stopy. Pripravili sme pre vás pár tipov, ako si naštartujete metabolizmus a dodáte si novú dávku potrebnej energie.
Je to veľmi jednoduché. Začnime tým že si posvietime na potraviny a nápoje.
Číslom jeden je hydratácia. Pleť je po zime vysušená a namáhaná, pretože odolávala mrazu. Teraz konečne začína svietiť slnko, takže okrem toho že začnete viac piť, trávte čo najviac času na vzduchu v prírode. Doplníte si tak potrebný vitamín D, ktorý nám často chýba práve v chladnom období.

zelenina

Okrem toho že musíte zvýšiť príjem čistej vody, nezabudnite ani na čaje. Výborné účinky na naštartovanie má zelený čaj, ktorý by ste mali piť každé ráno. Okre toho zaraďte do zoznamu aj žihľavový čaj. Najlepšie účinky má mladá jarná žihľava, ak však nemáte možnosť sami si ju nazbierať, kúpte si sypanú formu v lekárni. V prípade, že máte zlý cholesterol, skvelým pomocníkom na očistu je pestrec mariánsky. Táto bylinka má množstvo látok, ktoré ochranne pôsobia na pečeň. Ďalším skvelým nápojom je voda s chia semienkami. Tie zabezpečia dodávku energie, nižší pocit hladu a dlhšiu energiu. Uvidíte že s nimi omladnete o niekoľko rokov.

Čo sa týka stravy, určite nezabudnite na ovocie ktoré nielenže odľahčí telo, pretože ho skonzumujete namiesto pečiva, ale taktiež vám dodá pocit energie ktorá sa uvoľňuje pomaly namiesto energie z čokolády ktorá vám vydrží len na chvíľu. Ak si neviete ustriehnuť prijatie dostatočného množstva ovocia za deň, zmixujte ho do smoothie. Tak si zabezpečíte prijatie rôznych druhov v jednom nápoji.
Ďalšou skvelou radou je, aby ste začali namiesto mäsa aspoň jedenkrát v týždni jesť rybu. Tie obsahujú vysoký podiel omega mastných kyselín, ktoré napomáhajú udržiavať správnu hladinu cholesterolu, obsahujú viac vitamínov a nezaťažia vás tak, ako konzumácia mäsa.

odvar

Najlepšie by počas detoxu bolo, ak by ste jeden deň v týždni vydržali len na príjme tekutín, bez príjmu jedla. Toto odporúčali už staré generácie, ktoré oveľa častejšie držali pôst.
Veríme, že sme vás inšpirovali a odhodláte sa niečo pre seba urobiť. Ak si okrem prechádzky  doprajete dostatok vody a kvalitnej stravy uvidíte, že sa to prejaví i na vašom vyžarovaní.