Niekto z nás sa neuspokojí len so štandardom, respektíve s priemerom. S niečím, čo len proste funguje a nič viac. Niekedy máme potrebu dopriať si niečo nad rámec a obohatiť tým svoj život. Samozrejme za predpokladu, ak má daná drahšia vec nejaký logický a užitočný prínos, kedy ako príklad môžeme spomenúť hliníkové okná, ktorými na dlhé roky obohatíme svoje bývanie.

  • Áno, na skutočne dlhé roky, pretože ako vieme, hliník je veľmi odolný materiál s vysokou životnosťou, výdrž takýchto okien sa preto odhaduje na cca 80 až 100 rokov.

Ak sa ale pozrieme na akúsi ľudovú voľbu, v predajnosti vysoké čísla dosahujú okná plastové, tie z hliníku však tento rozdiel každým rokom postupne vyrovnávajú. Plastový typ okien má svoje nesporné vlastnosti, ktoré im nemôžeme odoprieť. Majú spoľahlivé izolačné vlastnosti a čo je asi najvyšším faktorom ich predajnosti, to je ich prístupná cena. Teda v porovnaní s ostatnými možnosťami asi najdostupnejšia cenová kategória pre každého, čo sa ale žiaľ nedá povedať o oknách hliníkových.

okno, dievča

Aj napriek tomu sa ale niektorí spotrebitelia(a nie je ich málo) rozhodnú práve pre hliník. Pre takýto dizajn, akým sa rozhodnú obohatiť svoj podnik alebo vlastné bývanie. Teda hej, cena v takýchto prípadoch nie je faktorom, musia tu byť aj iné dôvody, prečo ľudia uprednostnia práve tento drahší, no odolnejší a luxusnejší materiál.

okná, lapto

V prípade, ak túžia po veľkých oknách a oknách atypických rozmerov, čo pôsobia veľmi luxusne, vtedy sú to práve hliníkové rámy, ktoré sú najvhodnejšie a oplatí sa do nich zainvestovať. Následne ale treba rátať aj s ich spomenutou (takmer 100- ročnou) životnosťou, čo je určite nesporná výhoda, rovnako ako vysoká odolnosť týchto rámov, čo je zárukou ich funkčného využitia aj bez náročnej údržby. Sú výsadou tam, kde sa plánujú väčšie sklenené výplne, pretože práve hliník ich dokáže veľmi dobre udržať a jeho dizajn je univerzálny, výrobcovia okien ho dokážu najlepšie prispôsobiť aj najnáročnejším dizajnovým požiadavkám.