Je v skutočnosti niekoľko faktorov, ktoré sa podpisujú pod kvalitu vášho spánku. Životný štýl, prostredie, lenže áno, takisto je pravda, že v nemalej miere sa pod neho podpisuje aj to, na čom vlastne spíme. Teda na akej posteli. V nejednom prípade už má vaša posteľ možno svoje roky, čo je už cítiť, alebo sa už nadobro dolámala. V takejto situácii je najvyšší čas obzrieť sa po novej, či už hľadáte nejakú rýchlu a lacnú možnosť alebo si naopak chcete dať čas a vyberať z prémiovej ponuky ADA POSTELE albero.sk. Je to len na vás, no pozrime sa aspoň na všeobecné rozdelenie postelí.

manželská posteľ

Jednolôžkové sú úplná klasika, čo ušetrí nielen peniaze, ale aj potrebný priestor navyše v menších priestoroch, obzvlášť ak konkrétnu miestnosť obýva človek sám. Vždy je tu však ešte možnosť zvoliť tú rozkladaciu, ktorú oceníte napríklad v situácii, ak u vás bude chcieť prenocovať ešte jedna osoba. Jednolôžková posteľ sa najčastejšie predáva v klasickým rozmeroch- 90 x 200 cm.

V opačnom prípade sú tu dvojlôžkové, ideálne pre pár a manželov, ale to lôžko navyše vlastne ocení aj jednotlivec. Prináša väčšie pohodlie, možnosť „natiahnuť sa“ a je to vhodná voľba tiež pre tých, čo si napríklad radi do postele nosia knihy, notebook, či iné veci.

Pri výbere sa však orientujeme aj na typy postelí podľa ich materiálu:

drevená posteľ

Drevené, inak známe aj masívne- masív je v tomto prípade obľúbený a kvalitný materiál. Sú špecifické pevným a odolným dizajnom, pričom drevený materiál je tu takisto kvalitným estetickým faktorom. Na takomto prevedení sa nehromadia nečistoty a ide o typ postelí vhodný tiež pre alergikov.

Čalúnené sú zasa špecifické tým, že na sebe majú textíliu. Tento fakt so sebou zároveň prináša možnosť vyberať zo zaujímavých farieb a vzorov, dôležitá je pri nich kvalita čalúnenia. V nejednom prípade sa stretneme aj s luxusnými koženými vzormi.

Kovové sú hmotnostne ľahšie, spája sa s nimi teda praktickejšia manipulácia pri ich sťahovaní, resp. nosení či premiestňovaní. Stretneme sa však pri nich s pomerne častým vŕzganím.