Máme dve možnosti- zapratáme do roboty celú rodinu a vytvoríme kompaktný mnohofunkčný robot. Jeden bude krájať ovocie, ďalší miešať vajcia s cukrom , ďalší bude pripravovať polevu.  Ale teraz bez úsmevu- a takto sa to dá, ale načo ? Keď máme množstvo špecializovaných robotov.
Získame tak čas pre seba aj pre celú rodinu. Vyberajme teda:

mlýnek

  • Podľa výkonu

Vo všeobecnosti platí- čím väčší výkon, tým je k nemu pribalená aj väčšia misa a tým viac surovín môžeme spracovať.

  • Podľa účelu

Čo očakávame, žeby mal zvládnuť- krájať, mlieť , šľahať, strúhať. Jednoduchšie a lacnejšie  modely sa podobajú širokej miešačke. Skladajú sa zo základne- telesa ,s motorom vo vnútri a tlačidlami alebo vypínačmi na vonkajšej strane, rovnako ako vymeniteľnými miskami. Súprava obsahuje najčastejšie nádobu na miešanie, miešaciu nádrž, citrusový lis a rezné kotúče, rôzne nadstavce- napr. na mletie maku, sekanie orechov, mletie kávy a podobne. Takáto jednotka nie je len  nie iba vzhľadom, ale aj  vo svojej podstate obyčajným  stacionárnym jednoduchým mixérom s pokročilými funkciami.  Ak ho využívate občas určite vám postačí a poslúži celé roky. Ak ale pripravujete s mixérom jedlo často potom veru si vyberte kuchynský robot  typu väčšieho a s viacerými funkciami. Pozor- čím viac elektroniky, tým väčšia hrozba poruchy, ale na druhej strane vyšší komfort.

  • Podľa materiálu

Z ktorého je vyrobené samotné telo, či nože alebo nádoby. Plast je iba plastom. Cena bude dobrá- ale životnosť a údržba problematickejšia. Vône v plastových miskách od cibule sa veru nezbavíte tak rýchlo.

metla

  • Podľa značky

Rozhodne je to dôležitý prvok pri výbere a pri prípadnej poruche. Má servis v mieste kde bývate? Koľko rokov už vyrába spotrebiče ? Nie je to iba čínsky výrobok?

  • Podľa ceny

Ale vážení, kupujeme ho raz- maximálne dvakrát za život. Podľa toho pristupujme k cene.