Myslím si, že značku Xiaomi nemusím nikomu predstavovať. Jej výrobky sa presadili na slovenskom trhu hlavne vďaka svojej prístupnej cene a zároveň vysokej kvalite. Smartphone Xiaomi Redmi Note 6 Pro používam pol roku, konkrétne verziu so 4GB RAM a 64GB internej pamäte.
 
aplikace

  1. Balenie

V balení sa nachádza samotný smartphone, nabíjačka s USB káblom. Mnohých nepoteší absencia USB-C portu. Nájdeme v ňom samozrejme aj dokumenty k telefónu. Bonusom je gumený obal, ktorý zlepšuje držanie zariadenia a ochraňuje ho pred miernym poškodením.
 

  1. Konštrukcia, operačný systém a výkon

Telo je hliníkové s plastovými prvkami. Na zadnej strane sa nachádzajú vertikálne uložené fotoaparáty a snímač odtlačku prstov, ktorý považujem za rýchly a spoľahlivý. Ľavý bok má v sebe dierku na otvorenie double SIM slotov, na pravom môžeme nájsť tlačidlá na úpravu hlasitosti, pod nimi tlačidlo na zapínanie telefónu. Na vrchnej hrane sa nachádza 3,5 mm Jack a infraport. Spodná strana má v strede USB port, po jeho ľavej strane sa nachádza nepravý reproduktor. Napravo je prekvapivo hlasný reproduktor s priemerným zvukom. O výkon sa stará 8 jadier Qualcomm Snapdragon 636. Operačný systém je klasicky 8.1 s nadstavbou MIUI 10, ktorá poskytuje mnoho vylepšení a špeciálnych funkcí. S výkonom telefónu som maximálne spokojná. Zvládne mnoho funkcií naraz a neprehrieva sa.
 

  1. Batéria

V útrobách môžeme nájsť Lítium-polymérová batéria s kapacitou 4000mAh. Výdržou sa tento telefón rozhodne medzi nadpriemerné. S celodenným používaním dát, gps a fotografovaním mi večer stále zostalo 20-30% batérie. Priemernému užívateľovi rozhodne vydrží aj dva dni bez nabíjania, ktoré trvá približne len 2 hodiny.

telefon
 

  1. Displej a fotoaparát

Displej s uhlopriečkou 6,23 palcov a pomerom strán 19:9 má príjemne zaoblené okraje. Môže sa pochváliť rozlíšením 2280×1080 pixelov so skvelou farebnosťou. Duálna selfie kamera má 20+2MP, s ktorým si urobíte mnoho skvelých selfie. Je vybavený aj módom pre skupinové selfie, mnohými efektami a funkciou Al portrait. Zadný fotoaparát je taktiež vybavený duálnou šošovkou a rozlíšením 12+5MP. Zachytáva skvelé fotografie aj pri silnom slnku alebo šere. Pri nočných záberoch sa sem-tam stáva, že farby stratia svoju intenzitu pokiaľ nevenujete dostatočný čas zaostreniu, prípadne úprave jasu. Napriek tomu sú oba vytvárajú veľmi kvalitné zábery, ktoré sú porovnateľné so zrkadlovkou strednej triedy. Nahrávanie videí je plynulé, nie je roztrasené a rozhodne prevyšuje primer.
 
Xiaomi Redmi Note 6 Pro si rozhodne obľúbite vďaka skvelej výdrži a fantastickému fotoaparátu. V prospech mu hrá aj jeho rýchlosť a moderný design. Zar cenu okolo 200 eur dostanete maximum výkonu a kvality.