Možno sa nad tým veľa krát ani nepozastavíme, ale existuje doplnok, ktorý pri surfovaní na internete využívame takmer pravidelne, pričom už niekoľko rokov. Dostáva sa mu však zaslúženej pozornosti?

www

Mám na mysli nenápadného pomocníka, bez ktorého by sme nenačítali množstvo videí, ktoré sa na internete nachádzajú. Ide o doplnok Flash Player a jeho názov, ale i využitie sú Vám asi veľmi dobre známe. Jednoduchý a praktický doplnok, ktorý bol však podstatnou súčasťou možnosti pozerania videí, ale aj rôznych animácií či online hier. Píšem bol, pretože sme sa nedávno mohli dozvedieť jednu zvláštnu, ale pravdivú informáciu. Tento rok pravidelne využíva novú verziu Flash Playera údajne len 8 % internetových užívateľov.

blog

Je to veľmi vysoký pokles pokiaľ pokiaľ zvážime fakt, že pred štyrmi rokmi sme mohli hovoriť až o 80% ľudí, ktorí boli pri surfovaní na internete odkázaní práve na aktualizácie tohto doplnku. Čo sa teda stalo?

hacker

Flash Player je bezplatnou službou určenou pre každého jedného uživateľa. A smutné je, že práve túto jeho vlastnosť využívajú rôzni internetoví piráti, ktorí sa snažia funkcie tohto programu narušiť. Práve takýto otvorený a milý prístup tejto služby k širokej verejnosti návštevníkov internetu jej nakoniec zlámal väzy. Flash Player bol totiž ľahkou a možno povedať najčastejšou korisťou pre tých, ktorí sa zaoberajú pirátstvom a ničením bezpečnosti internetu a jeho bezplatne dostupného softvéru, ktorý je dostupný zdarma pre všetkých ľudí. Radový užívateľ možno netuší, že programátori tohto doplnku tak každý mesiac museli prehrávač Flash opravovať. A ďaľší mesiac zasa a zasa dokola, vlastne veľa času a snahy sa venovalo opravovaniu, pričom bezplatná vlastnosť programu zapríčinila, že programátori nakoniec uznali možnosť o skončení s aktualizáciami tohto softvéru. Do roku 2020 /možno aj skôr/ by tak mal prehrávač Flash nadobro zaniknúť.