Skôr než produkovať reťazec, Casanova vyrába bloky v riadenom acyklickom grafe (DAG), čo je v podstate riadený graf bez cyklov. Casanova potrubia hlasovania a blokovanie výroby s cieľom zlepšiť škálovateľnosť a má unikátny "riadok položky veto" pre konfliktné transakcie, ako sú dvojité výdavky.
 
program

"Hľadali sme škálovateľný konsenzus algoritmus, ktorý by sme mohli použiť na implementáciu niekoľkých rôznych blokových projektov, ktoré máme," povedal výskumný tím Pyrofex spoločnosti TechXplore prostredníctvom e-mailu. "Pôvodne sme si mysleli, že Casper by mohol mať pravdu a snažil sa dokázať, že je v bezpečí a žije v ideálnych podmienkach siete . Netrvalo dlho, kým sa ukázalo, že to tak nie je a že by sme museli urobiť nejaké významné zmeny. Náš nový algoritmus rieši všetky problémy, ktorým sme čelili, ale vyžadoval si veľa odchýlok od predchádzajúcich prístupov.

bitcoin
 
Väčšina existujúcich technológií blockchain stráca značný čas a zdroje na to, aby sa celá sieť dohodla na globálnom objednaní každej jednotlivej transakcie. Hoci sa to môže zdať rozumné, výskumníci sa domnievajú, že dobrý prístup založený na blokoch by mal byť schopný spracovať transakcie v ľubovoľnom poradí.
 
"Mali by sme využívať energiu a zdroje len na to, aby sme dospeli ku konsenzu, keď je to potrebné – tj keď sú dve protichodné transakcie a sieť si musí vybrať presne jednu," uviedli vedci. "Iné blockchainy skúšali niečo podobné, ale s Casanovou sme boli schopní presne určiť, ako to dosiahnuť."
 
Pozoruhodnou vlastnosťou Casanova je, že nevytvára blokádu per se, ale skôr stavia DAG. Výskumníci hovoria o štruktúre Casanova ako o „blockdagu“. Ak je možné porovnať štruktúru bloku s reťazcom, blokáda sa podobá kusu tkaniny s niekoľkými strunami, ktoré sú tkané dohromady.

blocchain
 
"Namiesto toho, aby potvrdil jeden blok naraz, Casanova potvrdzuje jeden blok naraz na jedného člena siete," uviedli vedci. "Takže ak má sieť 1 000 členov, môžeme potvrdiť 1 000 blokov naraz namiesto toho, aby sme ich spravili 1. Robíme všetku túto prácu v rovnakom čase, kedy by pravidelný blok strávil na jednom bloku."