Zdá sa, že pôsobí vyrovnane a pokojne. No vo vnútri mu tlie horúci oheň. Prvé, čo si na ňom všimnete, sú hlboké, podmanivé oči, ktoré vás dostanú do kolien. Snáď žiadne zo znamení nemá takýto opantajúci pohľad, ktorý by si vás od prvej chvíle pripútal k sebe a už vás nepustil. Všetko, do čoho sa b živote pustí, či je to šport, vzťah, kariéra, rodina, robí naplno, so všetkou vášňou, ktorú v sebe ukrýva, ba niekedy to až preháňa. Neznesie prehru. Nepatrí k mužom, ktorý vám bude skláňať lichôtky zahanbeného prváčika na strednej škole. Ak si vás vyberie, verte, že neprestane, kým vás nedostane. Ženu si vyberie on sám.

znamení

Vyznačuje sa úprimnosťou. Ak si o vás myslí, že ste hrozná kuchárka alebo nebodaj zlá v posteli, povie vám to otvorene. Nerád kľučkuje, jedná o veciach na rovinu.
Neznáša, keď sa žena čo i len pozrie na iného muža. Doslova ho ide roztrhať. Je prehnane žiarlivý, no zároveň verný. Aj napriek tomu je nevypočítateľný, inštinktívny, ovládaný túžbami a nespútaný. Takmer každá žena mu podľahne. Pôsobí na nás svojimi citmi a hypnotickou silou. Možno je to tým, ako z neho uniká jeho aura a akou osobnosťou sa vyznačuje. Kamkoľvek, kam vstúpi, je viditeľný a cítiť, ako jednotlivé osoby spaľuje pohľadom.

zamilovanost

Možno je to tajomstvom, ktorý vyžaruje. A možno tým, aký je nestály a nikdy nevieme, čo od neho čakať. Od žien ale vyžaduje vernosť, lásku, vášeň a uznanie. To, čo sa snaží dávať, očakáva i od partnerky. Nikdy by nezniesol, keby ho partnerka kontrolovala a diktovala mu, čo má robiť. Pre niečo také je schopný okamžite pretrhnúť putá a viac sa do takého vzťahu nevrátiť.
Škorpión je v niektorých veciach priam nebezpečný. Ak ho raz niekto sklame, je rozhodnutý pomstiť sa. Urobí to tak, aby doslova spôsobil bolesť. Čo sa týka práce, miluje ju, no len do chvíle, kým nepredstavuje fyzickú námahu. Tú neznesie. Patrí k tvorivým znameniam s veľkou mierou koncentrácie. Smelosť a iniciatívnosť mu vedia zaručiť úspech nielen v pracovnom živote, ale i v osobnom. Veď ktorá žena by mu mohla nepodľahnúť, keď on sám si je istý svojím rozhodnutím a konaním a všetko, čo si zaumieni, i dosiahne?