Pes – jedno z najlepších a najkrajších spoločenských zvierat, aké poznáme. Už pred mnohými rokmi sa ľudia rozhodli si toto výnimočné zviera skrotiť a priviesť do svojich príbytkov. Spravili to hlavne kvôli tomu, že potrebovali pomoc so strážením svojho obydlia a iných zvierat, ktoré chovali. V dnešnej dobe sa pes využíva skôr iba ako domáci miláčik a mnoho ľudí si vyberá rôzne plemená nie kvôli práci, ale najmä kvôli tomu, aby si zabezpečili skvelého spoločníka. Aké sú teda najkrajšie a najmilšie psie plemená, ktoré si rovnako ako aj iných ľudí, tak aj mňa dokonale podmanili? Čítajte ďalej!

pes.jpg

  1. Austrálsky ovčiak. Prvé plemeno, ktoré som si neskutočne obľúbila a ktoré si získalo nejedno srdce chovateľov po celom svete, je austrálsky ovčiak. Je to krásne zviera, ktoré ohuruje nie len svojím sfarbením, ale aj povahou, krásou a celkovým vzhľadom. Pôsobí veľmi príjemne a aj v dospelom veku sa správa ako šteniatko. Je to veľmi priateľský psík a miluje deti.
  2. Welsh Corgi. Toto plemeno pochádza z Veľkej Británie, kde je veľmi populárne. Typický Corgi je rozvážny, priateľský a veľmi odvážny. Ide o psíka, ktorý nadovšetko miluje svoju rodinu, je oddaný a taktiež je aj skvelým strážcom. Mnoho ľudí si získal najmä svojim sfarbením, milým pohľadom a malým vzrastom.

pejsek.jpg

  1. Labradorský retríver. Ide o plemeno, ktoré bolo kedysi veľmi populárne, najmä u rodín s deťmi. Tento psík je dobre stavaný, priateľský a veľmi aktívny pes, ktorý vyžaduje veľa pohybu a dlhé prechádzky. Avšak, vyznačuje sa aj veľkým apetítom. Miluje jedlo vždy a všade, za každých okolností a preto je to hlavne na jeho majiteľoch, aby ho ustrážili. Nič to ale nemení na tom, že je to skutočne jedno z najkrajších plemien psov a miesto v tomto rebríčku získal zaslúžene.
  2. Sibírsky husky. Hoci je v našom rebríčku ako posledný, ani zďaleka na toto miesto nepatrí. Je to skutočne vznešené, výnimočné a krásne zviera, ktoré sa ale nikdy nezafixuje iba na jedného človeka, ale dalo by sa povedať, že je psom viacerých pánom. Tento skvelý psík sa najlepšie cíti vo svorke. Taktiež je pre svoju nekonfliktnú a priateľskú povahu vhodným adeptom na canisterapiu.