Existuje milión druhov podmorských aj suchozemských živočíchov, ktoré žijú na našej planéte a my si to často zabúdame uvedomovať. Preto si trochu priblížime tieto 4 zvieratá, ktoré svojou veľkosťou a silou ohromujú už množstvo rokov.

nosorožec

1.       NOSOROŽEC
Toto obrovské a veľmi vzácne zviera je na pokraji vyhynutia práve kvôli nám ľuďom. Tento fakt je skutočne smutný, pretože nosorožce sú spomínané už sa doby paleolitu, teda staršej doby kamennej. Za týchto čias boli nosorožce veľmi rozšírené, dnes deň čo deň zomierajú posledné druhy, pretože ich ľudia lovia ako trofeje. Nosorožec môže vážiť vyše 2 ton a potrebuje na svoje prežitie veľmi veľa potravy. Má veľké telo s hrubou kožou a relatívne krátkymi nohami, napriek tomu dokáže bežať aj rýchlosťou 50 km/h. Aj keď kvôli svojmu vzrastu pôsobia nebezpečne v skutočnosti sú to veľmi bojazlivé zvieratá, ktoré útočia skôr v sebaobrane.

hroch

2.       HROCH
Zviera dosť podobné nosorožcovi ako svojou veľkosťou tak aj podobným tvarom tela. Tieto zvieratá sa ale líšia a to najmä svojou povahou, zatiaľ čo nosorožce sú viac plaché, hrochy sú veľmi teritoriálne a často útočia aj bez príčiny. Majú veľmi nestabilnú povahu, čím sa stávajú nepredvídateľnými a nebezpečnými súpermi. Často bojujú aj samé proti sebe a rozhodne to nie sú priateľské súboje. Majú radi spoločnosť, čiže sa často nachádzajú v početných skupinách. Dokáže zadržať dych na viac ako 30 minút a patrí medzi najnebezpečnejšie zvieratá sveta.

3.       SLON
Aj keď toto najväčšie zviera planéty pôsobí milo a priateľsky, nie je to tak celkom pravda. Slony môžu vážiť viac ako neuveriteľných 5 ton a to je naozaj veľmi nebezpečné keď si predstavíte, že sa takýto obrovský živočích na vás rozbehne. Rozhnevané slony totiž útočia buď klami alebo vás môžu aj udupať. Dokážu dokonca rozdrviť aj celé auto. Slony ročne zabijú vyše 500 ľudí, čo je skutočne vysoké číslo.

slon

4.       TIGER
Tigre svojou krásou a silou vyrážajú dych a nie len to, patria medzi najsilnejšie mačkovité šelmy na planéte . Tieto zvieratá majú priam identickú DNA s našimi mačkami domácimi a napriek tomu sa toľko líšia. Tiger dokáže svoju obeť paralyzovať už len revom, ktorý môže byť počuť až na 3 km do diaľky. Sibírske tigre dokážu dokonca sebavedome uloviť aj medveďa. Ich pruhy sú jedinečné čiže nijaký nie je identický s iným a nie sú iba na ich srsti, ale aj na koži.