Veľká päťka v Južnej Afrike (Národný park Kruger)
Národný park Kruger je v Afrike pravdepodobne najznámejší. Všetky druhy, ktoré pravdepodobne chcete vidieť na safari, tu majú svoje zastúpenie a mnohé z nich tu žijú vo veľkom počte. Hlavnou atrakciou Krugeru je tzv. veľká päťka: slon, nosorožec, bizón, leopard a lev. Historicky to boli zvieratá, ktoré si najviac cenili lovci trofejí Avšak, je dosť málo pravdepodobné, že ich budete chcieť spoznať na pešej túre!

sloni

Údaje o ochrane:  Kruger, jeden z najstarších národných parkov na svete, a je domovom niekoľkých ohrozených druhov, ako je nosorožec, divoký pes afrického a orol  bojovný. V parku sa využívajú ochrancovia nosorožcov na ochranu zvierat pred pytliakmi.

Najlepší čas na návštevu:Je ľahšie odhaliť zvieratá počas obdobia sucha, v období od mája do septembra, kedy sa zvieratá zhromažďujú okolo vodných diel a riek.

Majestátne slony v Botswane (Okavango Delta)
Botswana má najväčšiu populáciu afrických slonov na svete (približne 130 000). Známe pre svoju inteligenciu a zložité emócie, sú tieto spoločenské bytosti schopné vyjadriť radosť, hnev, smútok, súcit a lásku. Na komunikáciu a manipuláciu s objektmi používajú svoj chobot. Samice tvoria rodinné jednotky s desiatkami sloníčat vedené matriarchom.

Údaje o ochrane:Slony sú lovené poľovníkmi za ich slonovinu. Miestne nadácie ako Slony pre Afriku sa usilujú o ochranu budúcich generácií slonov pred týmto krutým osudom prostredníctvom výskumu a vzdelávania.
Najlepší čas na návštevu:september a október sú najlepší čas na videnie slonov v delte Okavango, pretože sa zhromažďujú vo veľkom počte okolo zmenšených vodných tokov.

hroch

Suchom prispôsobené zvieratá v Namíbii (Národný park Namib Naukluft)
Národný park Namib Naukluft je najväčšou ochranárskou oblasťou v Afrike a zvieratá žijúce v tejto oblasti sa prispôsobili, aby sa vyrovnali s dlhými obdobiami sucha. Slony tu kopú studne so svojimi chobotmi a iné živočíchy, ako je žirafa, nosorožec a dokonca aj levica vedia vyhľadať miesto, kde slon vykopal studňu.
Existujú štyri hlavné oblasti: Sossusvlei a Sessriem, Naukluft, Namib a Sandwich Harbor. Vyvýšené piesočné duny sú domovom všetkých najmenších tvorov a neobvyklého hmyzu.

Údaje o ochrane:  Národný park Namib Naukluft je najväčšou ochranou prírody v Afrike a štvrtým najväčším chráneným parkom na svete.
Najlepší čas na návštevu:púšť Namib je jednou z najsuchších púští na svete a je veľmi príjemné navštíviť ju v apríli a máji, kedy je prakticky bez prachu. Jún až august sú chladnejšie, zatiaľ čo september a október majú tendenciu byť prašné.