1. Hlodavci

Deti chcú odmalička chovať zvieratko a najmenej zodpovednou prácou chovateľa je starostlivosť o malú chlpatú guľôčku, či ušatého kamaráta. Na výber je ich mnoho – králiky, moršatá, rôzne druhy chrčkov, myší a potkanov. Chovať ich môže samozrejme každý – postačí im klietka, miska na jedlo, piliny ako podstielka a samozrejme napájačka na vodu.

myš

  1. Pes

Najšťastnejšou voľbou mnohých ľudí býva sporadicky pes. Je to druh zvieratka, ktoré bude pri vás aj vtedy, ak naň nebudete mať náladu, ale hlavne vtedy ak pociťujete únavu, stres alebo smútok. Psík vám oblíže slzy a rýchlo donúti aspoň k úsmevu. Psy sú totiž prvým druhom, ktorý sa zaslúžil o post domáceho zvieraťa človeka. Bol mu vždy nápomocný, poslúchal a plnil všetky rozkazy. Pes sa dá od malička vycvičiť, je to akýsi obraz majiteľa – nie nadarmo sa hovorí: „Aký pán, taký pes.“ Navyše je mnoho vyšľachtených plemien, každé sa vyznačuje inými vlastnosťami a výzorom. Na výber je tiež veľký počet psíkov v útulkoch, kde nájdete aj roztomilých miešancov – tzv. orieškov. Väčšinou sú to veľkí lámači sŕdc a ihneď si každého svojou láskou dostanú.

  1. Mačka

Hovorí sa, že mačka má 9 životov a jeden pre nás. Pozoruhodné a najmä pravdivé – prípad mačky a jej panej so zhubným nádorom. Rakovina je ničivá zbraň, ktorá sa pomalým tempom dostáva do celého tela, no táto pani sa vyliečila. Mačka jej každý deň ľahla na prsník, kde mala neoperovateľný zhubný nádor. O mesiac sa tejto panej zrazu polepšilo, no jej mačka prestala prijímať potravu a  utiahla sa do temného miesta, kde prespala takmer celý deň. Tam bohužiaľ aj jej život skončil a pani nemala v tele po podrobnej prehliadke ani jeden hematóm. Mačky vždy boli uctievanými a zvláštnymi tvormi – také sú aj doteraz. Ak chcete mať doma pri sebe ochrancu, určite zvoľte mačku.

štěně

  1. Plaz

Plazy nie sú veľmi obľúbenými tvormi, no vždy sa nájde vášnivý chovateľ týchto nezištných potvoriek. Nedá sa s nimi samozrejme hrať ako je to pri mačke či psíkovi. Ak vás však zaujíma ich život, baví vás pozorovanie a nevadí vám dotyk chladnej klzkej pokožky – víťazom bude práve on.