Prestupy cez zimu

Henrik Mchitarjan (Manchester United – Arsenal)
José Mourinho mu v Manchestri United prestal dávať príležitosti a Henrik Mchitarjan vedel, že ak nechce vysedávať na lavičke, musí odísť niekam inam. Arménec sa nakoniec dohodol s Arsenalom, kde by mal patriť medzi najväčšie ofenzívne hviezdy. Gunners za jeho služby nemuseli zaplatiť ani cent, jednalo sa totiž o výmenu.

fotbal

Theo Walcott (Arsenal-Everton)
Theo Walcott by si veľmi rád zahral na majstrovstvách sveta 2018 v Rusku, ale v Arsenale by podľa všetkého pravidelne nehrával, preto musel hľadať iné možnosti. Siahol po ňom konkurenčný Everton, ktorý za 22,5 milióna eur získal rýchlonohého krídelníka, ktorý má veľmi dobrú strelu.

Olivier Giroud (Arsenal – Chelsea)
Málokedy sa stáva, že medzi mestskými rivalmi dôjde k veľkému prestupu. Chelsea a Arsenal sa ale o takúto udalosť postarali. Z Emirates Stadium sa na Stamford Bridge sťahoval francúzsky útočník Olivier Giroud, ktorý stál 17 miliónov eur. Giroud chce v modrom drese dokázať, že stále nepatrí do starého železa a má čo ponúknuť.

Lucas Moura (PSG – Tottenham)
Brazílsky krídelník Lucas Moura bol v Paríži Saint-Germain dlhodobo prehliadaný a počas tohto januára si povedal definitívne dosť. Rozhodol sa, že odíde, pričom o jeho služby bol po celej Európe veľký interes. Prestupový súboj vyhral Tottenham Hotspur, ktorý za podceňovaného rýchlika zaplatil francúzskemu vicemajstrovi 28,4 milióna eur.

Diego Costa (Chelsea-Atlético Madrid)
Prestup Diega Costu bolo potrebné už len potvrdiť, ale pre Atlético Madrid sa v polovici sezóny jedná o veľkú posilu. Chelsea za nechceného útočníka zinkasovala 66 miliónov eur, čo je viac ako slušná čiastka. Costa sa v drese Rojiblancos udomácnil veľmi rýchlo a chvíľami to vyzeralo, akoby klub nikdy neopustil.

míč

Virgil Van Dijk (Southampton – Liverpool)
Liverpool nutne potreboval novú posilu do obrany, preto neváhal vysoliť astronomických 79 miliónov eur za holandského obrancu Virgila Van Dijka. Southampton pochopil, že svoj defenzívny klenot skôr či neskôr bude musieť predať, pričom Van Dijk sa stal razom najdrahším obrancom histórie futbalu.
Prestupy tejto zimy boli naozaj zaujímavé, pozrite si tiež.

5.0
01